ایلنا/ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر انجام ۹۹۴ ماموریت امداد و نجات کوهستان اعلام کرد: با انجام این ماموریت‌ها، ۹۳۵ آسیب دیده نجات داده شدند.

 مهدی ولی پور روز سه‌شنبه با اعلام این خبر با اشاره به رشد چهار درصدی ماموریت های امداد و نجات در کوهستان نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، گفت:  از اول فروردین تا ۲۸ تیر ماه در مناطق کوهستانی ۳۱ استان کشور ۹۹۴ ماموریت امداد و نجات به ثبت رسیده است که منجر به نجات ۹۳۵ آسیب دیده، انتقال هوایی و زمینی ۲۳۶ مصدوم به مراکز درمانی و درمان سرپایی ۹۷ مصدوم در محل حادثه شد که از جهت تعداد ماموریت نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ با ۹۵۵ مورد، شاهد رشد ۴ درصدی ماموریت های امداد و نجات در مناطق کوهستانی بوده ایم.

وی درباره انجام بیشترین ماموریت مرتبط با حوادث کوهستان در استان های تهران، فارس و مازندران، افزود: تیم های امداد و نجات کوهستان استان های تهران با ۱۰۱ مورد ( ۱۰ درصد از کل ماموریت های  کوهستان)، فارس  با ۸۸ مورد ( ۸.۸ درصد از کل ماموریت های کوهستان) و مازندران  با ۶۸ مورد (۶.۸ درصد از کل ماموریت های کوهستان) انجام داده اند.
 
رشد ۲۵ درصدی ماموریت های پشتیبانی از حریق جنگل و مراتع کشور
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به رشد ۲۵ درصدی ماموریت های پشتیبانی از حریق جنگل و مراتع کشور نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، گفت: از ابتدای سال جاری و به دلیل وقوع آتش سوزی های گسترده در مناطق جنگلی و مرتعی ۲۳ استان کشور، ۲۳۱ ماموریت امداد و نجات توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر انجام شده است.
وی افزود: در این مدت ۱۳ مصدوم به مراکز درمانی انتقال و ۳۰ مصدوم در محل حادثه به صورت سرپایی درمان شدند که از جهت تعداد ماموریت نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ با ۱۸۵ مورد، شاهد رشد ۲۵ درصدی ماموریت‌های امداد و نجات در حریق جنگل و مراتع کشور هستیم.
ولی پور همچنین درباره پرواز بالگردهای هلال احمر به منظور اطفاء حریق از ابتدای سال ۹۹ تا ۲۸ تیرماه سال جاری، اضافه کرد: در این مدت ۹۱ سورتی پرواز معادل ۴۵ ساعت پرواز برای انتقال ۱۷۸ نیروی امدادی، حمل پنج هزار و ۸۰۰ کیلوگرم بار و انتقال ۳ مصدوم انجام شده است.
وی با تاکید بر ثبت بیشترین ماموریت مرتبط با حریق جنگل و مرتع در استان های فارس، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: بیشترین ماموریت به ترتیب مربوط به استان فارس با ۶۵ مورد ( ۲۸ درصد از کل ماموریت ها)، کرمان  با ۳۰ مورد ( ۱۳ درصد از کل ماموریت ها) و کهگیلویه و بویراحمد  با ۲۴ مورد (۱۰ درصد از کل ماموریت ها) بوده است.

وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش‌های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar