میزان/ یک متخصص عفونی ضمن اشاره به اینکه «رمدیسیور» کارکرد بسیار مهمی در درمان بیماری کرونا ندارد، گفت: بهتر است این دارو فقط با دستور پزشک استفاده شود. 

شروین شکوهی در خصوص عوارض داروی «رمدیسیور» گفت: این دارو عوارض زیادی را برای بیماران به همراه دارد که یکی از آن‌ها بروز عارضه کبدی است.

وی ضمن اشاره به اینکه این داروی تزریقی کارکرد بسیار مهمی در درمان بیماری کرونا ندارد، ادامه داد: توصیه می‌شود، «رمدیسیور» فقط با تجویز پزشک مصرف شود و افراد به طور خودسرانه اقدام به خرید و نگهداری آن نکنند.

این متخصص عفونی افزود: افرادی هستند که مبالغ زیادی برای خرید این دارو هزینه می‌کنند در حالی که «رمد یسیور» کار کرد بسیار مهمی در درمان کرونا ندارد و فقط برای مبتلایانی که به نوع خفیف‌تر کرونا مبتلا هستند، موثر است.

شکوهی در خصوص نحوه استفاده صحیح از ماسک اظهار کرد: اگر همه افراد جامعه ماسک بزنند و حتی یک نفر هم بدون ماسک نباشد افراد می توانند از هر نوع ماسکی استفاده کنند و در غیر این صورت برای پیشگیری از کرونا حتما باید ماسک استاندار بزنند.

وی با بیان اینکه بهترین نوع ماسک، ماسک‌های ۳ لایه پرستاری هستند، بیان کرد: هر ماسک به طور متوسط بین ۲ تا ۶ ساعت کارکرد مفید دارد، البته این مسئله تا حد زیادی به نحوه استفاده از ماسک بستگی دارد.

این متخصص عفونی تاکید کرد: در حال حاضر مهم‌ترین نکته در استفاده از ماسک این است که افراد به لایه بیرونی ماسک دست می‌زنند و مدام آن را بالا پایین می‌کنند و جلوی بینی می‌آورند، که این کار بسیار خطر ناک است چرا لایه بیرونی ماسک پر از ویروس است و دست افراد در برخورد با آن آلوده می‌شود  که  این امر خود زمینه ساز ابتلا به کرونا را فراهم می کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar