باشگاه خبرنگاران/ معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: بالاترین بازمانده از تحصیل مربوط به استان سیستان و بلوچستان بوده است.

رضوان حکیم‌زاده در نهمین نشست شورای هماهنگی ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته اظهار کرد: این شورا از سال ۱۳۹۳ راه‌اندازی شده است، و هدف آن تسریع در ارتباط دستگاه‌های عضو در راستای برطرف کردن مشکلات مناطق محروم بوده است.
وی با بیان اینکه هدف این شورا شناسایی مناطق محروم، ارتقای شاخصه‌های آموزش و پرورش، تجهیزات و نیروی انسانی و توسعه عدالت اجتماعی بوده است، گفت: این شورا تاکنون ۸۱ مصوبه داشته است.

وی افزود: تاکنون ۴۶ مصوبه اجرا شده و ۳۵ درصد از مصوبات هم اجرایی نشده است.

حکیم زاده با بیان اینکه استان‌های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان به‌عنوان چهار استان مورد هدف برای تجهیزات و توسعه شاخصه‌های آموزش و پرورش مورد نظر قرار گرفت، افزود: بالاترین بازمانده از تحصیل مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از سال ۱۳۹۲ تا به امروز پوشش تحصیلی در چهار استان مورد هدف پیشرفت‌های خوبی داشته و میزان ترک تحصیل در استان‌های آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان کاهش پیدا کرده است، ادامه داد: از کل جمعیت ۱۴ میلیون نفری دانش‌آموزان، ۹ میلیون نفر عضو سامانه «شاد» هستند و چهار میلیون عضو نشده داریم که ۲۵ درصد از این نفرات به اینترنت دسترسی نداشته‌اند.

وی تصریح کرد: ۵۰۰ هزار دانش‌آموز از اتباع سایر کشور‌ها بوده‌ و سه میلیون و ۲۵۵ هزار و ۹۷۵ نفر هم به دلیل نداشتن تبلت و گوشی عضو این سامانه نیستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar