میزان/ سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق جوانی خبر داد که برای فرار از دست مأموران پس از ورود به یک نانوایی اقدام به گروگانگیری کرده بود.

سرهنگ محمد کاووسی اظهار داشت: چندی پیش واحد گشت کلانتری ۱۲۲ دربند در محدوده خیابان دربند مشغول گشت‌زنی بودند که دو نفر به واحدگشت مراجعه کرده و اظهار می‌کنند که یه مرد جوان مشغول کردن کلاف در یک خودروی پژو ۲۰۶ سفید رنگ بوده که ما پس از دیدن سارق به او نزدیک شدیم و سارق بادیدم ما پابه فرار گذاشت.
وی در ادامه افزود: طبق اظهارات شاهدان سارق به طرف بالای خیابان متواری شده بود و با همین اطلاعات بود که مأموران گشت تحقیقات خود را دراین زمینه آغاز کردند. در جریان تحقیقات تکمیلی مأموران بود که متوجه شدند یک باب مغازه نانوایی ۱۰۰ متر بالاتر از محل سرقت وجود دارد که کرکره مغازه به صورت نیمه باز است.
سرهنگ کاووسی اضافه کرد:با نزدیک شدن مأموران به مغازه موردنظر متوجه صدای داد و فریادی می‌شوند که از داخل مغازه به گوش می‌رسید. بلافاصله مأموران ازخودرو پیاده شدند و درجریان بررسی‌های آن‌ها مشخص شد سارق فراری داخل مغازه نانوایی است و سعی دارد با چاقوی بزرگی که در دست دارد شاطر و شاگرد نانوا را ساکت نگه دارد تا پلیس از محل دور شود. اما پس از ورود سارق دو فرد گروگان شروع به فریاد زدن کردند.
وی افزود: مأموران با دیدن این صحنه اقدامات اولیه جهت آرام کردن سارق مسلح را انجام دادند، اما متهم که با دیدن سرعت عمل پلیس شوکه شده بود تهدید کرد اگر پلیس اقدامی انجام دهد به نانوا و شاگردش آسیب وارد می‌کند.
سرکلانتر هفتم ادامه داد: در ادامه سارق مسلح وقتی فرصت را مناسب دید اقدام به فرار کرد، اما مأموران گشت پلیس در اقدامی سریع و با استفاده از فنون دفاع شخصی متهم را خلع سلاح می‌کنند. درجریان این درگیری سارق چند ضربه با مشت به شیشه‌های مغازه می‌زند و اقدام به شکستن شیشه‌های مغازه می‌کند.
سرهنگ کاووسی با بیان اینکه درجریان این درگیری هم سارق و هم یکی ازمأموران مجروح می‌شوند اضافه کرد: پس از دستگیری سارق مسلح با هماهنگی با عوامل اورژانس متهم به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفت. در ادامه و دربررسی‌های تکمیلی مأموران اقدام به بازرسی کوله پشتی متهم می‌کنند و درجریان این بازرسی‌ها دو دستگاه تلفن همراه غیر از موبایل خودش که اتفاقا روشن بوده نیز کشف شد.۴ پنل ضبط و یک جفت باند داخل میز داخل کوله پوشتی بود که از وی کشف و ضبط شد.
وی در ادامه اشاره کرد: متهم به کلانتری ۱۲۲ دربند منتقل و تحت بازجویی قرار میگیرد وی به سرقت از چهار دستگاه خودرو اعتراف می‌کند.
اما این پایان ماجرا نبود، درادامه سرهنگ کاووسی ادامه داد:چرا که در همان بررسی‌های اولیه مشخص شد که برخی از مالباخته هنوز متوجه سرقت گوشی‌های تلفن همراهشان نشده اند و زمانی درجریان قرار گرفتند که پلیس با آشنایان و بستگان آن‌ها تماس گرفت و آن‌ها در جریان ماجرای سرقت قرار داد.
وی در ادامه به شهروندان توصیه کرد وسایل گرانبها و ارزشمند خود را داخل خودرو نگذارند چراکه در این صورت انگیزه سرقت برای سارقان به وجود می‌آید. همچنین توصیه می‌کنیم شهروندان خودرو‌های خود را در محل روشن و پر رفت و آمد پارک کنند و حتی داشبورد خودرو خودشان را باز بگذارند که سارقان از خالی بودن این قسمت مطئن شوند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar