ایلنا/ رئیس دادگستری استان اردبیل از اعلام رضایت در ششمین پرونده قتل عمد به همت کار گروه جهادی بخشایش در زندان مشگین شهر در سال ۹۹ خبر داد و گفت: در این پرونده قاتل ۲۱ ساله مورد بخشش اولیای دم قرار گرفت.

ناصر عتباتی رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل امروز در گفتگو باخبرنگاران تصریح‌کرد: قاتلی که در زمان ارتکاب جرم 21 ساله و فاقد هرگونه سابقه کیفری بوده، به دلیل قتل به صورت آنی و هیجانی ناشی از عصانیت و خشم لحظه ای در زندان به سرمی برد مورد بخشش قرار گرفت.
وی گفت: باتوجه به اینکه قاتل منتظر اجرای حکم قصاص نفس به اذن اولیای دم بود امروز بحمدلله به همت  تلاشگران عرصه صلح و سازش در کارگروه جهادی بخشایش و مقامات قضایی دادگستری و زندان مشگین شهر و با گذشت اولیای دم به زندگی برگشت.
وی بیان کرد: با فعالیت و تلاش های جهادی این کار گروه و پشتیبانی و همراهی ریش سفیدان و بزرگان استان شاهد افزایش گذشت و رضایت در پرونده های قتل که به صورت آنی و هیجانی که توسط جوانان و افراد فاقد سابقه کیفری رخ داده است باشیم.
شایان ذکر است که به ابتکار دادگستری کل استان و با استفاده از ظرفیت ریش سفیدان و معتمدین کار گروه جهادی بخشایش در سال جاری در استان تشکیل شده و ضمن تلاش برای ترویج و تبیین فرهنگ صلح و سازش نسبت به حل و فصل موضوعات مهم با رویکرد مصالحه اقدام می کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar