میزان/ به گفته رییس پلیس پایتخت در مرحله سوم طرح کاشف باندهای مختلف از قتل تا کلاهبرداری شناسایی شدند. 

سردار حسین رحیمی گفت: سومین مرحله از طرح کاشف در سال جدید توسط پلیس امنیت اقتصادی و آگاهی اجرا شد که در پی آن ۲۴۴نفر از سارقین باندی و افرادی که دارای سوابق متعدد در قالب ۴۹ باند بودند، اقدام به سرقت کرده اند.

وی افزود:قتل، تجاوز، سرقت مسلحانه، جعل و کلاهبرداری از جمله جرایم این متهمان است. همچنین ۵۳ نفر ازمحکومان فراری دستگیر شدند.

این مقام انتظامی اظهار کرد: ۸قبضه سلاح گرم و جنگی در این مرحله از طرح کاشف کشف شد. همچنین ۷۰درصد این افراد دارای سوابق کیفری هستند

رییس پلیس پایتخت ادامه داد:تاکنون ۴هزارو۲۵۵سرقت از آن‌ها کشف شده است که شامل ۶۸۰فقره انواع سرقت، ۱۲۰سرقت منزل و اماکن و مغازه هزارو۸۵۰فقره سرقت موتورسیکلت، خودردو و لوازم در قالب ۱۳باند متلاشی شدند.

جزئیات درگیری در سعادت آباد

رییس پلیس پایتخت اظهار کرد: دو گروه که دارای سوابق متعدد در خصوص فروش مواد مخدر هستند،
ابتدا در شرق تهران درگیر شده و سپس در سعادت آباد درگیر شدند.

وی افزود: ۵ نفر از این متهمان دستگیر شده اند.

مهم ترین باند های شناسایی شده، از قتل تا کلاهبرداری
 
سردار رحیمی گفت: در این مرحله از طرح کاشف، ۴باند مهم کلاهبرداری دارای ۱۶۰۰فقره جعل و کلاهبرداری دستگیر شدند.همچینن ۳باندی که ۸ مورد قتل انجام داده اند شناسایی و دستگیر شده اند.
 
وی ادامه داد: از دیگر اقدامات مهم، شناسایی باند ۱۰نفره ای بود که ۲۰کیلوگرم طلا از آنها کشف شد.
همچنین باند سه نفره ای که قبل از اینکه قتل را مرتکب شوند، دستگیر شده و دو قبضه سلاح گرم از آنها کشف شد.
 
این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: سارقینی که در کهریزک پس از قتل صاحبکار خود،۲ خودرو را سرقت کرده بودند در حالیکه قصد خروج از مرزها را داشتند دستگیر شدند. همچنین به قتل یک نفر دیگر در شمال کشور اعتراف کردند.
 
وی افزود: سارقان زورگیری که در غرب و جنوب غرب پایتخت، تحت عنوان مسافرکش مردم را سوار میکردند و سپس اموالشان را می دزدیدند، بازداشت شدند.
 
سردار رحیمی گفت: باند دیگر، باند ۵نفره است که اعصای آن همگی سابقه دار بوده و تنها در یکی از سرقت هایشان از یک منزل، ۴میلیارد تومان به دست آورده بودند.
 
این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: باند جعل اسنادی که با جعل نام و نشان نهادهای مختلف و با دریافت وجوه زیادی ازخانواده های اطراف زندان،فیش تقلبی به آنها می فروختند، متلاشی شد.
 
رییس پلیس پایتخت گفت: باند سازنده طلای کم عیار که سال های سال فعال بود، متلاشی شد.این افراد ۴۰۰کیلو مس را با طلا مخلوط می کردند.
 
وی درباره پلیس تقلبی ادامه داد: باندی که دارای۶۷شاکی است، تحت عنوان مامورین به پارک ها رفته و از دختران و پسران جوان اخاذی می کردند، متلاشی شد‌
 
سردار رحیمی اظهار کرد: مردم بدانند شرکت رسمی لیزینگ خودرو در کشور نداریم. وقتی خود شرکت های داخلی در این مسئله مشکل دارند چطور مردم به شرکت هایی که ادعا می کنند وارد کننده خودروی خارجی با قیمت ارزان هستند، اعتماد می کنند‌. در روزهای اخیر، ۲هزار نفر قربانی ۴ شرکت دروغین شده که ۱۵نفر از اعضای این باند دستگیر شده اند.
 
کشف ۵هزار کالای قاچاق در پایتخت
 
رییس پلیس تهران بزرگ گفت:۲۰نفر از قاچاقچیان مطرح و عمده دستگیر و از آنها ۵هزار اقلام قاچاق کشف شد. بخشی از این کالا ها شامل ۳۰۰هزارمتر پارچه خارجی و ۵تن گردو و بادام خارجی هستند.همچنین ۱۲میلیارد تومان ارزش کالای قاچاق مکشوفه برآورد شده است.
 
وی با بیان اینکه در ۴ماهه اول امسال، ۴۲درصد افزایش کشفیات در حوزه قاچاق کالا داشتیم، ادامه داد: در ۴ماهه اول سال، ۳۹ پرونده زمین خواری را بررسی کردیم و ۷ونیم هکتار زمین ارزش بالغ بر هزار میلیاردتومان است، از چنگ زمین خواران خارج شد و در این رابطه ۲۲نفر دستگیر شدند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar