آنا/ حوزه‌های آزمون کارشناسی ارشد علی‌رغم تاکید مسئولان وزارت بهداشت و نمایندگان مجلس افزایش نیافت.

علی رغم فراز و نشیب‌های متعدد در برگزاری آزمون‌های سراسری، فردا ۳۲۰ هزار نفر در اولین نوبت آزمون کارشناسی ارشد حضور می یابند. با اینکه قرار بود بعد از برگزاری آزمون دوره دکتری، تعداد حوزه‌ها افزایش یابد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که به تعداد حوزه‌های آزمون کارشناسی ارشد افزوده نشده است.
برای ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ داوطلب آزمون دوره کارشناسی ارشد ۲۳۶ حوزه امتحانی در نظر گرفته شده است. این حوزه‌ها از قبل از آزمون دوره دکتری مشخص و در روز ۶ مردادماه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده بود.
در صورتی‌که روز ۱۲ مردادماه از سوی وزارت ورزش و جوانان اعلام شد که به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت شرکت کنندگان در آزمون سراسری، دستور داد تمامی اماکن ورزشی روباز و سرپوشیده کشور برای برگزاری هرچه بهتر کنکور سراسری در اختیار وزارت علوم و سازمان سنجش قرار گیرند.
حال نه تنها این اماکن به حوزه‌های آزمون اضافه نشده بلکه داوطلبان این آزمون که تقریبا ۴ برابر آزمون دوره دکتری هستند در ۴۲ درصد حوزه بیشتر به رقابت می‌پردازند. اگر پرتعدادترین روز حضور داوطلبان در نظر گرفته شود میانگین حضور در حوزه‌های امتحانی به یک هزار و ۳۰۰ نفر می‌رسد.
این در حالی است که سعید نمکی وزیر بهداشت درباره پروتکل‌های سختگیرانه گفته بود که فضای اشغال هر سالن یا حوزه ۲۰ درصد بیشتر نباشد و فاصله‌گذاری‌ها حداقل ۲ متر باشد.
با این مقرره جدید باید تعداد قابل توجهی به حوزه‌های امتحانی اضافه می‌شد. فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره افزایش حوزه‌های امتحانی به خبرنگار آنا می‌گوید تعداد حوزه‌های آزمون دوره کارشناسی ارشد همان ۲۳۶ حوزه است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar