میزان/ فرمانده انتظامی تهران بزرگ، از شناسایی و دستگیری 25 قاچاقچی بزرگ، توزیع کننده و سوداگر مرگ و کشف ۲ تن و۲۲۴کیلوگرم انواع مواد مخدر و روانگردان در تهران خبر داد.

سردار حسین رحیمی در پنجمین مرحله از طرح ظفر گفت: در ادامه سلسله طرح‌های پلیس تخصصی تهران بزرگ، طرح ظفر پنج با رویکرد مبارزه با قاچاقچیان عمده، خورده فروشان و تمام جرائم مواد مخدر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر اجرا شد.

وی افزود: در این طرح، ۲تن و ۲۲۴کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد که بیشترین کشفیات مربوط به تریاک است.

این مقام انتظامی اظهار کرد: متاسفانه رشد مواد صنعتی مخدر روند صعودی دارد. میزان تخریب و اثرگذاری این مواد بسیار زیاد است و بازگشت از آن بسیار سخت تر، احتمال دارد تعداد معتادان متجاهر افزایش پیدا کند.

سردار رحیمی ادامه داد: ۳باند بزرگ مواد مخدر متلاشی و ۲۵قاچاقچی بزرگ دستگیر شدند. این افراد از مرز‌ها مواد را به تهران می‌اوردند. همچنین انهدام ده هاباند خرده فروش متلاشی و ۹۲۳ نفر خرده فروش دستگیر شدند.

وی گفت: ۱۳مرکز توزیع عمده مواد مخدر در تهران پلمپ شدند. همچنین ۲هزارو۱۰۰نفر معتاد متجاهر از سطح شهر جمع آوری شده اند.

رییس پلیس پایتخت بیان کرد: ارزش مواد مخدر و اقلامی که کشف شده است،۲۱میلیارد تومان برآورد شده است. همچنین در این طرح ۴۲۰عدد انواع آلات و ادوات کشف و ۸۱ دستگاه موتورسیکلت و خودرو توقیف شده است.

وی با اشاره به معتادان متجاهر گفت: ۱۰تا ۱۵هزار معتاد هنوز در سطح شهر رها هستند که می‌توانند امنیت شهر را مختل می‌کنند. در حال حاضر ۶هزار ظرفیت خالی در مراکز موجود است که به خاطر کرونا متاسفانه از پذیرش آن‌ها خودداری می‌شود.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه ۷۰درصد این افراد در جرائم مختلف نقش دارند گفت: از مسئولین انتظار دارم جدی‌تر پای کار بیایند و این افراد را پذیرش کنند البته پروتکل‌های بهداشتی نیز رعایت شود. ما مسئولیتی در این باره نداریم، اما برای آسایش مردم این افراد را جمع آوری می‌کنیم و دستگاه‌ها باید همکاری کنند.

**عکس تزیینی است

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar