تسنیم/ رئیس پلیس کشور در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: پلیس برای برگزاری باشکوه مراسم محرم، تاسوعا و عاشورای حسینی آمادگی کامل دارد و با رعایت دستورالعملهای بهداشتی و برقراری نظم و امنیت کامل مراسم محرم و صفر در کنار مردم هستیم.

سردار حسین اشتری ظهر امروز به همراه جمعی از فرماندهان انتظامی استان خراسان رضوی با آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی؛ نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

فرمانده نیروی انتظامی در این دیدار با اعلام اینکه پلیس برای برگزاری باشکوه مراسم محرم، تاسوعا و عاشورای حسینی آمادگی کامل دارد، اظهار کرد: طرحهای ویژه‌ای در این رابطه در دستور کار داریم و پلیس با رعایت دستورالعملهای بهداشتی و برقراری نظم و امنیت کامل مراسم محرم و صفر در کنار مردم و همراه آنها است.

رئیس پلیس کشور با بیان اینکه خوشبختانه تعامل مطلوب و شایسته‌ای بین پلیس و دستگاه‌های ذیربط وجود دارد، خاطرنشان کرد: برخورد با اراذل و اوباش، عاملان ناامنی  و اوباش‌گری در کشور تشدید می‌شود.

وی متذکر شد: حجم کار در نیروی انتظامی بسیار زیاد است و کارکنان پلیس با روحیه جهادی و انقلابی و ولایی انجام وظیفه می‌کنند و خدا را شاکریم که توفیق خدمت به این مردم و نظام اسلامی را داریم .

نیروی انتظامی جلودار و ضامن برگزاری عزاداری محرم

در ادامه این دیدار، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی گفت: امسال بسیاری از مردمی که عزاداری محرم را در خانه‌هایشان برگزار می‌کردند به خاطر ویروس منحوس کرونا و اجرای پروتکلهای بهداشتی، امکان این کار را ندارند.

امام جمعه مشهد افزود: شما عزیزان ضامن اجرای مراسم عزاداری محرم هستید، اگر یک آرامش و اطمینانی از ناحیه نیروی انتظامی به مردم داده شود، آنها می‌توانند با آرامش و با رعایت پروتکلهای بهداشتی به مراسم عزاداری محرم بپردازند، همانگونه که جشن عید غدیر با وجود تمام محدودیتها بسیار باشکوه برگزار شد و همه‌ مردم شهر در خیابانها و فضاهای سر باز، نظاره‌گر جشن و شادی عید غدیر بودند و البته خیلی از مسئولان و فرمانده انتظامی خراسان رضوی با بودن در کنار مردم به برگزاری کاروانهای شادی بسیار کمک کردند.

وی تأکید کرد: شورای هیئات مذهبی با همکاری نیروی انتظامی کمک کنند تا مردم بدون نگرانی و دغدغه مراسم محرم را برگزار کنند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی یادآور شد: خدا را شکر در خراسان رضوی تمام دستگاه‌ها با هم همراهی و هماهنگی دارند که به نظم استان کمک شایانی می‌کنند و می‌وشود در خیابانهای اطراف حرم رضوی، امکان برگزاری مراسم عزاداری محرم با فاصله اجتماعی و رعایت پروتکلهای بهداشتی را به وجود آورد؛ نیروی انتظامی اگر در طرحهای اجرایی پیش‌قدم باشد، اطمینان مردم بسیار بیشتر و بالاتر می‌رود و ان‌شاءالله تاسوعا و عاشورای امسال هم باشکوه‌تر برگزار می‌شود.

علم‌الهدی تصریح کرد: شما عزیزان سربازان نشان‌دار صاحب‌الزمان (عج) هستید و ان‌شاءالله ماهم دعاگوی شما در انجام مأموریت‌هایتان خواهیم بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar