کاپ/ تيم هاي پيکان تهران و گسترش فولاد تبريز برگزارکننده يکي از حساس ترين بازي هاي هفته شانزدهم ليگ برتر خواهند بود.
تيم هاي پيکان تهران و گسترش فولاد تبريز روز پنجشنبه از ساعت 15 در ورزشگاه شهداي شهر قدس در چهارچوب هفته شانزدهم رقابت هاي ليگ برتر به مصاف هم مي روند.
* تيم پيکان تهران با کسب 25 امتياز در رده چهارم جدول رده بندي قرار دارند آنها هم امتياز با ذوب آهن هستند و در صورتي که گسترش را از پيش رو بردارند با 28 امتياز تا رتبه سوم بالا خواهند آمد اما اگر نتيجه مورد نياز براي تيم کسب نشود امکان دارد با سقوطي چند پله اي مواجه شوند.
* تيم گسترش فولاد تبريز با کسب 20 امتياز در رده نهم جدول رده بندي جاي دارد. شاگردان فراز کمالوند در صورت کسب سه امتياز بازي با پيکان رسما به جمع بالانشينان اضافه خواهند شد اما اگر در اين ديدار شکست بخورند يا به تساوي رضايت بدهند امکان دارد يک رده در جدول رده بندي سقوط کنند.
* ديدار رفت اين دو تيم در ورزشگاه بنيان ديزل تبريزي با نتيجه مساوي بدون گل به اتمام رسيد.
* گسترش فولاد بعد از پرسپوليس و در کنار تراکتورسازي بهترين خط دفاع ليگ را دارد. اين اتفاق در حالي رخ داده که پيکان 4 گل بيشتر دريافت کرده است.
* محمد اوساني، محمد نصرتي و محدرضا خرسند نيا سه بازيکن ورودي گسترش فولاد در نقل وانتقالات نيم فصل تا به اينجا بوده اند و محمدرضا خلعتبري به همراه محسن حميدي جداشده هاي تيم فراز کمالوند بودند.
* در سوي مقابل مهران موسوي تنها ورودي تيم پيکان تا به اينجاي کار در بازار نقل و انتقالات نيم فصل بوده است.
* گسترش فولاد تبريز در 7 بازي خارج از خانه خود در نيم فصل اول هيچ شکستي را متحمل نشد و 6 تساوي و يک پيروزي نصيب تيم فراز کمالوند شد. لازم به ذکر است گسترش فولاد از ششم آبان ماه تا به الان هيچ شکستي را تجربه نکرده و در 5 بازي آخرش به 3 پيروزي و 2 تساوي دست پيدا کرده است.
* پيکان در مصاف با تيم هاي تبريزي به يک پيروزي و يک تساوي و يک شکست رسيده است. شاگردان مجيد جلالي سه بازي آخر خود در ليگ برتر را با پيروزي پشت سر گذاشته اند. پيکان در بازي خانگي خود به 4 تساوي و 3 پيروزي دست پيدا کرده است و هنوز شکست نخورده است.
* ماهان رحماني از تيم پيکان تهران به دليل سه اخطاره بودن در اين ديدار غايب خواهد بود. اين دو تيم در تاريخ ليگ برتر 3 بار به مصاف هم رفتند که حاصل آن دو تساوي و يک پيروزي براي گسترش بوده است هنوز تيم پيکان به بردي مقابل آبي پوشان تبريزي نرسيده است.