آی اسپورت/ بارسلونا امشب (چهارشنبه شب) میزبان اتلتیک بیلبائو است و در در شرایطی که در بازی رفت آن ها 2 بر یک شکست خورده اند، نیوکمپ امشب اولین فینالش را تجربه می کند.
انریکه در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی که روز گذشته برگزار شد از هواداران خواسته به ورزشگاه بیایند و از تیمشان حمایت کنند، اما این بازیکنان هستند که باید نتیجه بازی رفت را بازگردانند. بعضی می توانند کارهای بیشتری انجام دهند، مانند لیونل مسی که در شروع سال در سن مامس با گل زیبایی که زد همه را به وجد آورد و اخیرا هم باعث شد بارسلونا مقابل ویارئال به تساوی برسد. اما او نمی تواند همه کار را به تنهایی انجام دهد.
نیمار
نیمار و لوئیس سوارس مکمل های فوق العاده ای برای مسی هستند، اما در این فصل هر دو افت کرده اند. ستاره اوروگوئه ای در هر دو بازی تیمش در سال جدید ضعیف کار کرده و نتوانسته تداومی که در بازی های اخیر داشته را حفظ کند. نیمار هم به نظر از دست رفته است. با وجود این که در بازی های اخیر بهتر شده، اما به نظر ستاره برزیلی با روزهای اوجش فاصله زیادی دارد. مخصوصا در گلزنی.
انریکه بارها سعی کرد از ستاره 24 ساله اش دفاع کند، اما آمار همه چیز را نشان می دهد. او بارها گفته فقط گل زدن برایش مهم نیست و بیشتر از هر چیز عملکرد بازیکنان را زیر نظر دارد، اما به نظر نمی رسد این طور باشد و نیمار حتی عملکرد قابل قبولی هم نداشته است.
بعد از برد 4 بر صفر مقابل منچسترسیتی در تاریخ 19 اکتبر نیمار برای بارسلونا گلی نزده است. او در بازی های این فصل تنها 6 گل زده است، 4 تای آن ها در لالیگا وبده و 2تا در لیگ قهرمانان اروپا. فصل گذشته در لیگ اسپانیا اما در این زمان او 14 گل زده بود، فصل قبل تر هم 11 گل. درست است که تعداد پاس گل هایش بیشتر شده است، اما این که آخرین گل او مربوط به 991 دقیقه قبل است کمی نگران کننده به نظر می رسد. انریکه هرچه می خواهد بگوید، اما این آمار نگران کننده است.
اما دوباره بازی با اتلتیک بازی ای است که نیمار در آن فرصت درخشیدن دارد. یک مورد فوق العاده که ستاره برزیلی باید از آن استفاده کند. دلیلش هم این است که هیچ کس شکی ندارد که مسی خواهد درخشید و برای برنده کردن تیمش آماده است، کسی شک ندارد که او در اوج و بهترین حالت قرار دارد، اما از آخرین بار که این دو با هم درخشیده اند مدت زیادی می گذرد. مطمئن باشید همه در بارسلونا امیدوارند امشب این اتفاق برای اولین بار بعد از مدت ها دوباره بیفتد.