آي اسپورت/ بارسلونا امشب (چهارشنبه شب) ميزبان اتلتيک بيلبائو است و در در شرايطي که در بازي رفت آن ها 2 بر يک شکست خورده اند، نيوکمپ امشب اولين فينالش را تجربه مي کند.
انريکه در کنفرانس مطبوعاتي پيش از بازي که روز گذشته برگزار شد از هواداران خواسته به ورزشگاه بيايند و از تيمشان حمايت کنند، اما اين بازيکنان هستند که بايد نتيجه بازي رفت را بازگردانند. بعضي مي توانند کارهاي بيشتري انجام دهند، مانند ليونل مسي که در شروع سال در سن مامس با گل زيبايي که زد همه را به وجد آورد و اخيرا هم باعث شد بارسلونا مقابل ويارئال به تساوي برسد. اما او نمي تواند همه کار را به تنهايي انجام دهد.
نيمار
نيمار و لوئيس سوارس مکمل هاي فوق العاده اي براي مسي هستند، اما در اين فصل هر دو افت کرده اند. ستاره اوروگوئه اي در هر دو بازي تيمش در سال جديد ضعيف کار کرده و نتوانسته تداومي که در بازي هاي اخير داشته را حفظ کند. نيمار هم به نظر از دست رفته است. با وجود اين که در بازي هاي اخير بهتر شده، اما به نظر ستاره برزيلي با روزهاي اوجش فاصله زيادي دارد. مخصوصا در گلزني.
انريکه بارها سعي کرد از ستاره 24 ساله اش دفاع کند، اما آمار همه چيز را نشان مي دهد. او بارها گفته فقط گل زدن برايش مهم نيست و بيشتر از هر چيز عملکرد بازيکنان را زير نظر دارد، اما به نظر نمي رسد اين طور باشد و نيمار حتي عملکرد قابل قبولي هم نداشته است.
بعد از برد 4 بر صفر مقابل منچسترسيتي در تاريخ 19 اکتبر نيمار براي بارسلونا گلي نزده است. او در بازي هاي اين فصل تنها 6 گل زده است، 4 تاي آن ها در لاليگا وبده و 2تا در ليگ قهرمانان اروپا. فصل گذشته در ليگ اسپانيا اما در اين زمان او 14 گل زده بود، فصل قبل تر هم 11 گل. درست است که تعداد پاس گل هايش بيشتر شده است، اما اين که آخرين گل او مربوط به 991 دقيقه قبل است کمي نگران کننده به نظر مي رسد. انريکه هرچه مي خواهد بگويد، اما اين آمار نگران کننده است.
اما دوباره بازي با اتلتيک بازي اي است که نيمار در آن فرصت درخشيدن دارد. يک مورد فوق العاده که ستاره برزيلي بايد از آن استفاده کند. دليلش هم اين است که هيچ کس شکي ندارد که مسي خواهد درخشيد و براي برنده کردن تيمش آماده است، کسي شک ندارد که او در اوج و بهترين حالت قرار دارد، اما از آخرين بار که اين دو با هم درخشيده اند مدت زيادي مي گذرد. مطمئن باشيد همه در بارسلونا اميدوارند امشب اين اتفاق براي اولين بار بعد از مدت ها دوباره بيفتد.