تسنيم/ چلسي سال‌ها بعد از ماکله‌له حالا جاي او را با يک فرانسوي ديگر پر کرده است.
انگولو کانته شروعي فوق‌العاده در چلسي داشته است و به همين بهانه عملکرد اين بازيکن را با کلود ماکله‌له يکي از بازيکنان تاثيرگذار و پيشين آبي‌ةاي لندن بررسي مي‌کنيم. آمار ماکله‌له مربوط به 2 فصل آخر حضورش در استمفوردبريج است و آمار کانته مربوط به حضورش در لستر و چلسي است:

* ملي‌پوش فرانسوي در اين مدت 56 بازي در ليگ برتر انجام داده و ماکله‌له بين سال‌هاي 2006 تا 2008، 47 بازي انجام داده است.
* هافبک پيشين رئال‌ مادريد از نظر پاس‌هاي موفق بر حريف برتري دارد. او به طور ميانگين در هر بازي 48 پاس موفق داشته و کانته 40 پاس.
* خريد 34 ميليون پوندي تابستاني چلسي به طور ميانگين در هر بازي 2.9 تکل داشته و در مقايسه با 2.4 ماکله‌له برتري با او است.
* از نظر قطع توپ هم کانته برتري محسوسي دارد. او به طور ميانگين در هر بازي 3.7 بار اين کار را انجام داده و ماکله‌له 1.2 بار.
* يک برد ديگر براي ستاره فعلي چلسي، آن هم در زمينه تعداد بلوکه کردن توپ در هر بازي. او با ميانگين 0.2 نسبت به 1.0 ماکله‌له به برتري رسيده است.
* ماکله‌له اما از نظر دفع توپ از ستاره فعلي باشگاه بهتر کار کرده است. او به طور ميانگين در هر بازي 2.1 بار اين کار را انجام داده و اين در حالي است که انگولو کانته آمار 1.6 دارد.
* در نهايت از نظر تعداد خطاهاي انجام شده هم برتري با کانته است. او ميانگين 1.2 خطا در هر بازي را دارد و ماکله‌له ميانگين 1.4 را دارد.
ملي‌پوش بازنشسته فرانسه 2 قهرماني در ليگ برتر، 2 قهرماني در ليگ کاپ و يک قهرماني جام حذفي را در کارنامه‌اش با چلسي دارد و اين در حالي است که کانته از ابتداي اين فصل به چلسي پيوسته و شايد بتواند در آينده به رکورد او برسد.