آي اسپورت/ در طول روزهاي بعد از بازي سپاهان- استقلال، محمد خرمگاه عامل اصلي نيمکت‌نشيني رحمتي عنوان شد و مصائب تلخ و دور از مردي و مردانگي براي خود و خانواده‌‌اش به وجود آمد. يکي از اعضاي کادر فني استقلال که نامش نزد ما محفوظ است در روشنگري اين ماجرا مشخص کرد شب قبل از بازي با سپاهان چه اتفاقي در اتاق سرمربي تيم رخ داد.
شنبه چهارم دي از تهران حرف از حسيني بود
هنوز استقلال، تهران را به مقصد اصفهان ترک نکرده بود تا به زعم رسانه‌ها «بازي مرگ و زندگي» منصوريان برگزار شود که از اردوي تيم خبر رسيد قرار است «حسين حسيني» در بازي با سپاهان درون دروازه بايستد. حذف استقلال از جام‌حذفي، منصوريان را در بد شرايطي قرار داده بود و خيلي‌ها گزينه‌هاي جانشيني‌‌اش را رديف کرده بودند. کاروان استقلال در حالي در فرودگاه مهرآباد حضور داشت که بازيکنان حس و حال هميشگي را نداشتند! تأخير يک ساعته در پرواز بر اين فشار رواني افزوده بود. مربيان استقلال دو به دو مشغول صحبت بودند تا سرانجام تيم سوار هواپيما شد. استقبال کم‌سابقه هواداران در اصفهان، شام، جلسه آناليز سپاهان و سفارش‌هاي کادر سرپرستي به بازيکنان که «زود بخوابيد و موبايل‌هاي‌‌تان را خاموش کنيد (!)» آخرين توصيه‌هايي بود که بازيکنان در جريان آن قرار گرفتند و... البته اتفاقات اصلي تازه در حال شروع شدن بودند.
جلسه از ده و نيم شروع شد
پس از جابه‌جا شدن بازيکنان در اتاق‌هاي‌شان اعضاي اصلي کادر فني به اتاق سرمربي تيم رفتند تا جلسه مهمي برگزار شود. اين جلسه حدود ساعت ۲۲:۳۰ آغاز شد اما تا ساعت ۱:۳۰ بامداد روز بعد به طول انجاميد. نشستي که حاضران در آن درصدد بودند تا شب قبل از بازي با سپاهان علاوه بر کمک فکري به سرمربي براي چينش ترکيب بازي فردا، به «داش‌علي» روحيه هم بدهند. همه مي‌دانستند چه جوي بيرون از آن اتاق حاکم است و لغزش در بازي با سپاهان چه عواقبي براي منصوريان خواهد داشت.
خرمگاه تنها مخالف نبود
محور اصلي اين بحث، بودن يا نبودن مهدي رحمتي در ترکيب استقلال بود. موضوعي که حالا مشخص مي‌شود کسي که از آن جلسه يا قبل از آن براي رحمتي خبرچيني کرده اصلاً در داخل آن اتاق حضور نداشته و نمي‌دانسته «همه نفرات» حاضر در اتاق غير از منصوريان، مخالف بازي کردن رحمتي بودند و نه فقط «محمد خرمگاه». اتفاقاً محمد خرمگاه به عنوان دستيار اول منصوريان در ادامه صحبت‌هايي که قبل از سفر با سرمربي تيم انجام داده بود آن شب هم پيش از همه درباره علت درخواستش از منصوريان براي نيمکت‌نشيني رحمتي حرف زد و وقتي ديد نظر سرمربي ماندن رحمتي در ترکيب است عقب نشست و سکوت کرد.
حرف حمايت از «تيم» بود
خرمگاه مي‌گفت برخوردي که «سيد» با مدافعان در بازي‌هاي اين مدت داشته خوب نبوده است. ما بايد در حمايت از «تيم» او را در اين بازي روي نيمکت بنشانيم.
بامداد يک‌شنبه پنجم ديوقت استفاده از گلر دوم است
يکي ديگر از حاضران گفت اگر حالا که رحمتي در چند بازي اخير اشتباهات فني داشته و در ديدار با نفت هم به آن شکل عمل کرده از حسيني استفاده نکنيم پس چه زماني بايد از اين جوان استفاده کرد؟ اگر حالا که رحمتي، هم از نظر رفتاري با مدافعان به مشکل برخورده و هم از نظر فني در شرايط آرماني نيست به حسيني فرصت ندهيم پس چه زماني بايد اين فرصت به او داده شود؟
منصوريان: من مشکلي با رحمتي ندارم
منصوريان وقتي اين مخالفت‌ها را ديد بار ديگر به جلسه‌اي که با افتخاري درباره همين بازيکن داشته اشاره مي‌کند و مي‌گويد: «من مشکلم را با رحمتي حل کرده‌ام. با او حرف زدم و با ذکر برخي مسائل درون‌تيمي در حضور افتخاري اين مشکل برطرف شده و من و مهدي حالا از اين نظر با هم OK هستيم...»
تيم با رحمتي مشکل دارد!
پس از بازگو کردن اين موضوع، اعضاي حاضر به منصوريان مي‌گويند مشکل رحمتي با سرمربي تيم حل شده اما مشکلش با تيم هنوز پابرجاست و بار ديگر موضوع از سوي حاضران به بحث گذاشته مي‌شود و در حالي که همه مخالف بازي رحمتي بودند منصوريان همچنان مردد بود. آن شب او احتمالاً در ذهنش به نتيجه احتمالي بازي با سپاهان و توانمندي‌هاي حسيني فکر مي‌کرده است.
حرف درگوشي به سرمربي
در اين ميان يکي از اعضاي کادر فني (که خرمگاه نبوده است) خيلي آرام کنار گوش منصوريان و با اشاره به رفاقت ديرينه‌شان مي‌گويد اگر نمي‌خواهد نظر جمع را بپذيرد و يک تيم را فداي يکسري مسائل غيرفوتبالي کند شبانه از اصفهان به تهران برمي‌گردد. او حتي تأکيد مي‌کند اين موضوع هيچ دخلي به سابقه رفاقت چندين و چند ساله‌شان هم نخواهد داشت. (اين تهديد تقريباً 24 ساعت قبل از اتفاقي بود که در فرودگاه اصفهان پس از بازي رخ داد و خرمگاه تصميم گرفت به تنهايي به تهران برگردد.)
سکوت متفکرانه منصوريان
باز هم منصوريان به فکر فرو مي‌رود. سکوتي نسبتاً طولاني بر اتاق داش‌علي حاکم مي‌شود. در آن لحظات يکي ديگر از اعضاي حاضر، که در طول جلسه کمتر از همه حرف زده بود، يک تک جمله کوتاه بيان مي‌کند تا در نهايت منصوريان با نفس عميقي که مي‌کشد نظر جمع را بپذيرد و رأي به نيمکت‌نشيني رحمتي بدهد.