جام نيوز/ با وجود گذشت حدود ۱۰ روز از آغاز نقل و انتقالات فوتبال اروپا سعيد عزت‌اللهي بازيکن ايراني نيم‌فصل اول روستوف روسيه هنوز تيم جديدش را انتخاب نکرده و بيشتر در زادگاه خودش يعني بندر انزلي به صورت اختصاصي تمريناتش را پيگيري مي‌کند.
اولويت عزت‌اللهي ادامه بازي در اروپا است. تيم‌هايي از ليگ‌هاي يونان، بلژيک و روسيه با او مذاکراتي انجام داده‌اند اما سعيد هنوز به هيچ يک از اين پيشنهادها پاسخ روشني نداده. عزت‌اللهي همچنان در حال بررسي اين پيشنهادها است. به قول خودش تا يک هفته ديگر تيم بعدي‌اش را انتخاب خواهد کرد، تيمي که احتمالا اروپايي خواهد بود.
آخرين پيشنهاد براي سعيد انگار از آلمان رسيده است، پيشنهادي از هامبورگ، همان تيمي که با استخدام مهدوي‌کيا تجربه خوبي از بازيکن ايراني دارد. سعيد اما آنقدر حرفه‌اي هست که خبري را تأييد يا تکذيب نکند تا پس از بررسي نهايي و مذاکره تصميم بگيرد.
در اين روزهاي حساس براي عزت‌اللهي حرف هايش را در ادامه مي خوانيم.
* نقل و انتقالات فوتبال اروپا آغاز شده اما تو هنوز تيم آينده خود را انتخاب نکرده اي. اصلا اين روزها کجايي و چه کار مي‌کني؟
- چند وقتي است که ايران هستم اما هنوز تصميم خاصي نگرفته ام. به صورت اختصاصي تمريناتم را دنبال مي‌کنم و پيشنهادهايي که هست را بررسي مي‌کنم تا بهترين تصميم را بگيرم. سعي مي‌کنم آمادگي بدني‌ام در شرايط ايده‌آل باشد تا در صورت انتخاب تيم جديد مشکلي از اين نظر نداشته باشم. به همين دليل صبح و بعداز ظهر تمرينات خود را زير نظر پدرم انجام مي‌دهم تا با آمادگي کامل وارد تيم جديدم شوم.
* تمرينات روستوف هم چند روزي است که آغاز شده، انگار ديگر قصد نداري به اين تيم برگردي؟
- راستش را بخواهيد در چند هفته اخير از باشگاه روستوف چهار پنج بار با من تماس گرفتند اما من هنوز جواب مشخصي به آنها نداده‌ام. بيشتر علاقه دارم تا پيشنهادهاي جديدم را بررسي کنم و خيلي مايل به ادامه کار در روستوف نيستم.
* شرايط بدي در روستوف نداشتي و اين تيم هم در ليگ اروپا حضور دارد. دليل اينکه مي‌خواهي با روستوف قطع همکاري کني چيست؟
- مي‌خواهم جايي بروم که بازي کنم و ديده شوم. اولويتم انتخاب تيمي است که به عنوان بازيکن اصلي در آن به ميدان بروم. به هر حال پيشنهادهايي که مي‌رسد، مي‌تواند شرايط بهتري را براي من ايجاد کند چون در نيم‌فصل اول فرصت زيادي براي بازي در ترکيب روستوف پيدا نکردم.
* ممکن است به ليگ‌هاي عربي هم بروي؟
- خير، اصلا به حضور در ليگ‌هاي عربي فکر نمي‌کنم. هدف من ادامه حضور در فوتبال اروپاست، چون مي‌خواهم پيشرفت کنم. فکر نمي‌کنم بتوانم با حضور در ليگ‌هاي عربي به خواسته‌هايي که دارم برسم. پيشرفت براي من در اولويت است. پيشرفت را به پول‌هاي نجومي تيم‌هاي عربي ترجيح مي‌دهم. با سني که دارم مي‌توانم همچنان در اروپا بمانم و بازي کنم. به همين خاطر هم هست که براي انتخاب تيم جديد وسواس دارم. مي‌خواهم به تيمي بروم که هم باشخصيت باشد و هم بتوانم بيشتر از روستوف بازي کنم.
* از سردار آزمون خبر داري؟
- بله، با سردار مدتي که ايران بود در ارتباط بودم. فکر مي‌کنم او دوشنبه براي حضور در تمرينات روستوف ايران را ترک کرد. تا جايي که از او خبر دارم فعلا قرار است روستوف را همراهي کند چون او وضعيتش مثل من نيست و با باشگاه قرارداد دارد.
* محمد مايلي‌کهن چند روز قبل در مصاحبه‌اي اعلام کرده بود خوب نيست بازيکن تيم ملي لب ساحل تمرين کند، به نظر مي‌رسد مايلي‌کهن تو را در انزلي ديده و از اين اتفاق گلايه دارد.
- خانواده من در بندر انزلي زندگي مي‌کنند و زماني که همراه آنها هستم مجبورم در اين شهر تمرينات خودم را دنبال کنم. تمرين کردن لب ساحل اتفاق عجيبي نيست و خودم تصميم گرفتم چنين کاري انجام بدهم تا آمادگي بدني‌ام بالا برود. به نظر شما تمرين در ساحل ايرادي دارد؟ البته اينطور هم نيست که کلا لب ساحل تمرين کنم. هر زماني که در اين مدت به تهران آمدم به کمپ تيم‌هاي ملي رفتم و بدون مشکل آنجا تمريناتم را دنبال کردم.
* به اردوي اخير تيم ملي دعوت نشدي و اين موضوع برخي انتقادها را در پي داشت. مثلا برانکو اعلام کرده بود که چرا بازيکنانش بايد به اردوي امارات بروند اما عزت‌اللهي و آزمون که در استراحت به سر مي‌برند به اردو دعوت نشوند.
- اصلا ماجرا اينگونه نيست که برخي فکر مي‌کنند. تا الان هيچ‌کس دليل اين موضوع را نمي‌دانست و به همين دليل برخي صحبت‌ها مطرح شده بود. من چند بار با آقاي کي‌روش در اين مدت صحبت کردم. نظر او اين بود که من در اردوي دبي حضور داشته باشم اما به خاطر امتحاناتي که در دانشگاه داشتم از سرمربي تيم ملي اجازه گرفتم تا در اين اردو حاضر نشوم. به هر حال امتحانات نهايي‌ام بود و کي‌روش هم قبول کرد که من در اين اردو حاضر نشوم. اين را توضيح دادم تا آنهايي که از غيبت من و سردار ناراحتند بدانند دليلش چه بوده که ما در دبي همراه تيم ملي نبوديم.
* از وضعيت تيم ملي خبر داري؟
- خبر خاصي ندارم. اميدوارم اردوهاي تيم ملي طبق برنامه انجام شود و من هم بتوانم مثل گذشته نظر کادر فني را براي حضور در اردوهاي بعدي جلب کنم.
* چه زماني مي‌توانيم سعيد عزت‌اللهي را در تيم جديدش ببينيم؟ پيشنهاد هامبورگ جدي است؟
- پيشنهادهايي هست اما من نمي‌توانم از باشگاه‌هايي که به من پيشنهاد دادند اسم ببرم، چون اين کار حرفه‌اي نيست. فکر مي‌کنم ظرف يک هفته آينده بتوانم تيم جديدم را معرفي کنم.