ورزش 3/ دوقلوهاي جديد فوتبال ايران در شرايطي توانستند براي خود اسم و رسمي پيدا کرده و راه درخشاني رقم بزنند که يکي از آنها فاصله چنداني با پوشيدن پيراهن استقلال نداشت.
برادران ميلاد و مهرداد محمدي در سه سال گذشته توانستند راه طولاني براي مشهور شدن در فوتبال ايران را در مدتي کوتاه طي کرده و هر کدام مسير متفاوت در فوتبال حرفه اي در پيش بگيرند. يکي از راه آهن به جمع لژيونرهاي روسيه اضافه شد و در فصل جاري ستاره ترک گروژني لقب گرفت و ديگري با قراردادي سنگين راه نصف جهان را در پيش گرفت و ستاره سپاهان شد.
اما شايد بد نباشيد بدانيد سه سال پيش قبل از اين که اين دو برادر به راه آهن پيوسته و شاگرد حميد استيلي شوند يکي از آنها فاصله چنداني با پوشيدن پيراهن استقلال با هدايت امير قلعه نويي نداشت. در تمرينات پيش فصل ليگ چهاردهم زماني که تمرينات استقلال در کمپ اختصاصي باشگاه برگزار مي شد برادران محمدي براي دادن تست به امير قلعه نويي معرفي شدند که در دومين جلسه تست گيري مهرداد محمدي با فرارهاي سرعتي و تکنيک ناب خود چشمان سرمربي استقلال را به خود معطوف کرد.
قلعه نويي بعد از تمرين با صدا کردن مهرداد نزد خود از او نامش را پرسيد و بعد از اين که متوجه شد نام اين بازيکن مهرداد است با شوخي و خنده خطاب به اين بازيکن جوان گفت:«مهرداد؟! به تو مي خورد اسمت "مصيب" باشد (باخنده)». اتفاقي که خود مهرداد محمدي همواره آن را تاييد مي کند و مدعي است هيچ وقت آن روز را فراموش نخواهد کرد. سرمربي استقلال از بين دوقلوها نام مهرداد را به ميرشاد ماجدي سرپرست وقت داد و قرار شد اين بازيکن در بين سهميه زير 23 سال و اميدهاي باشگاه براي اردوي ترکيه قرار بگيرد.
چند روز بعد وقتي مهرداد محمدي خودش را براي سفر با استقلال به ترکيه آماده مي کرد به يکباره نام او از فهرست کاروان اين تيم کنار گذاشته شد تا يکي از مسئولان باشگاه به جاي اين بازيکن به ترکيه برود! اتفاقي که اصلا به مذاق مهرداد محمدي خوش نيامد تا او قيد استقلالي شدن را بزند و راهي راه آهن شود تا به همراه برادرش به پديده هاي جديد فوتبال ايران تبديل شوند.
به واسطه همين تصميم غيرحرفه اي استقلالي ها يکي از استعدادهاي ناب فوتبال ايران که مي توانست براي آنها به بازيکني ارزشمند و ميلياردي تبديل شده و به فوتبال اروپا ترانسفر شود را از دست دادند تا مهرداد محمدي که به شدت از برخورد استقلالي ها در خط زدن نامش از ليست مسافران ترکيه ناراحت بود پيراهن راه آهن را برتن کند و در همان فصل در دو بازي رفت و برگشت برابر استقلال با انگيزه دو چندان دردسرهاي زيادي براي قلعه نويي و شاگردانش رقم بزند.