ورزش 3/ رونالدينيو، ستاره برزيلي و سابق بارسا در مورد مشاوره خود به مسي و بزرگترين دستاورد خود با لباس بارسا صحبت کرد.
رونالدينيو در فصل 2003 به کاتالان ها ملحق شد و معمار موفقيت هاي بارسا در ابتداي هزاره جديد بود. او 2 سال لقب بهترين بازيکن جهان را از آن خود کرد و عامل اصلي سلطه بارسا بر اروپا بعد از 13 سال لقب گرفت.
رونالدينيو گفت: "شنيده بودم که در تيم جوانان بارسا، بازيکني با شماره 10 به ميدان مي رود که هم شبيه من بازي مي کند و از لحاظ فيزيکي نيز شرايطي مشابه من دارد.
پس من و هم تيمي هايم براي تماشاي بازي ها او به تمرينات تيم جوانان رفتيم و همان جا متوجه شدم که او فراتر از يک بازيکن معمولي خواهد شد زيرا سبک بازي متفاوتي از خود ارائه مي داد.
پس به کادر فني گفتم که از مسي بخواهند براي حضور در تمرينات تيم بزرگسالان به ما ملحق شود. زماني که مسي به تمرينات بيايد، همان طور که بازيکنان برزيلي در مورد رونالدينيو صحبت مي کنند، جوانان بارسا نيز درباره ليونل مسي حرف خواهند زد.
اما من از شما مي خواهم تا از طرف من نصيحتي به او داشته باشيد. او بايد سعي کند با شادي و آزادانه فوتبال بازي کند و از بازي کردن لذت ببرد".
رونالدينيو در مورد بزرگترين دستاورد خود در بارسا گفت: "زماني که بارسلونا پيوستم، رئال مادريد قدرت اول اسپانيا بود اما ما موفق شديم بارسلونا را تبديل به قدرت اول اسپانيا و اروپا کنيم و ديگر همه بازيکنان آرزو داشتند به بارسا ملحق شوند".