آخرین خبر/ قالیباف در هفتمین سال برگزاری مراسم اختتامیه المپیاد، پارالمپیاد و فعالیت های ورزشی محلات شهر تهران از ساخت و راه اندازی بوستان های ویژه معلولان در سطح تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، محمدباقر قالیباف، شهردار تهران با بیان اینکه توسعه ورزش همگانی یک اولویت در مدیریت شهری محسوب می شود، گفت: حمایت از ورزش جانبازان، معلولان و دانش آموزان استثنایی در دستور کار قرار گرفته ایت؛ برای تندرستی این عزیزان مراکزی آماده شده که امکان فعالیت ورزشی این قشر از جامعه در آن فراهم شده است.
قالیباف گفت: خداوند بزرگ را شاکرم که در این فراز و نشیب‌ها و سختی‌های زندگی شهری، امروز بیش از 12هزار نفر از خواهران و برادران در یک جمع با نشاط، با طراوت و با سرور و شادی جوانی حضور پیدا کرده اند. این یکی از آرزوهای همیشگی من بود که تلاش کنیم فعالیت های اوقات فراغت در شهر توام با شادابی، نشاط و تفریح سالم برگزار شود.
وی با اشاره بر تلاش مدیریت شهری برای ارتقای آمادگی جسمانی شهروندان، آن را مقدمه یک زندگی روحانی و معنوی دانست و گفت: همواره تلاش کرده ایم تا برای ورزش شهر و به ویژه ورزش بانوان گام برداریم.
قالیباف افزود: امروز به لطف خداوند این توفیق نصیب من شده است تا بعد از یک دهه تلاش، یک رقابت سالم در بیش از 50 رشته به صورت واقعی، در همه محلات شهر تهران شکل می گیرد. هر سال در چنین ایامی نیز جشن اختتامیه این تلاش ها را برای زندگی بهتر و زیباتر برگزار می کنیم.
به گفته شهردار تهران، امروز هر فرد در تهران با 300 متر پیاده روی از منزل خویش می تواند به یک مرکز و یا ایستگاه ورزشی دسترسی داشته باشد. این مهم با زحمت همکاران من در شهرداری تهران محقق شده که فراهم شدن این شرایط برای ما افتخار بزرگی است.
شهردار تهران با بیان اینکه در مجموع پیاده راه ها و مراکز ورزشی شهر تهران، بیش از دو هزار کیلومتر فضا برای قدم زدن در شهر تهران فراهم شده است، تاکید کرد: این میزان با هیچ دوره ای در شهر تهران قابل قیاس نیست.
وی در پایان از تمام دست اندرکاران برگزاری هفتمین دوره المپیاد، پارالمپیاد و فعالیت های ورزشی محلات شهر تهران تقدیر و تشکر کرد.