تسنیم/ هواداران نیجریه‌ای تیم فوتبال منچستریونایتد که برای تماشای دیدار شب گذشته (پنجشنبه) تیم محبوب خود در مرکز شهر بندری کالابار واقع در جنوب کشور نیجریه گردهم آمده بودند، به دلیل افتادن کابل فشار قوی روی آنها، جان خود را از دست دادند.
رسانه‌های محلی در ابتدا خبر داده بودند که 30 هوادار منچستریونایتد در این حادثه تلخ کشته شده‌اند، اما با اعلام رسمی پلیس نیجریه تعداد کشته‌شدگان کاهش پیدا کرد. پلیس نیجریه اعلام کرده حداقل 7 هوادار جان خود را از دست داده‌اند، 10 نفر زخمی شده‌اند و یک نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برد.
بر اساس گزارش‌های منتشر شده 80 هوادار منچستریونایتد در این مرکز در حال تماشای دیدار تیم‌شان برابر برابر اندرلخت بوده‌اند.
فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، باشگاه منچستریونایتد و فدراسیون فوتبال نیجریه با انتشار بیانیه‌های مجزایی درگذشت این هواداران فوتبال را تسلیت گفته‌ و با بازماندگان آنها ابراز همدردی کرده‌اند.
تیم فوتبال منچستریونایتد شب گذشته (پنجشنبه) در دور برگشت از مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ اروپا با نتیجه 2 بر یک اندرلخت بلژیک را شکست داد تا در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه 3 بر 2 جواز حضو در مرحله بعد را بگیرد.