مهر/ روز پنجم از بیست و سومین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان با پیروزی دو نماینده ایران در گام نخست همراه بود.
در ادامه این رقابتها در «موجو»ی کره جنوبی جریان دارد امروز چهارشنبه هفتم تیرماه زهراپوراسماعیل، سعید رجبی و سجاد مردانی از تیم تیم اعزامی کشورمان برای کسب مدال تلاش می کنند.
در وزن ۷۳- کیلوگرم زهرا پوراسماعیل در اولین دیدار به مصاف «ساندار وانگاس» از کلمبیا رفت. پوراسماعیل وقت اول این دیدار را ۳ بر صفر به رقیب کوبایی واگذار کرده بود، در وقت دوم به خوبی مبارزه کرد و نتیجه را ۵ بر ۳ به سود خود تغییر دارد. این تکواندوکار کشورمان به مبارزه خوب خود دروقت سوم هم ادامه داد و در نهایت ۸بر۳ پیروز و راهی دور دوم شد.
سعید رجبی در وزن ٨٧- کیلوگرم دور نخست ۲۵ بر ۵ «دافین ساندرس» از نیوزیلند را شکست داد و سپس به دیدار «رافائل آلبا» از کوبا می رود.
همچنین سجاد مردانی در وزن ۸۷+ کیلوگرم بعد از یک دور استراحت به دیدار نماینده فنلاند می رود.
از تیم ۱۴ نفره اعزامی ایران به این دوره از رقابتها تا پایان روز چهارم این رقابتها هفت تکواندوکار به دیدار رقبای خود رفته اند که، آرمین هادی پور به نشان نقره و مسعود حجی زواره هم به نشان برنز دست یافته اند. فرزان عاشورزاده، اکرم خدابنده، ناهید کیانی ، ملکیا میرحسینی و ابوللفضل یعقوبی هم از دور رقابتها حذف شده اند.
بیست و سومین دوره رقابتهای قهرمانی جهان که با حضور تکواندوکارانی از ۱۸۳ کشور جهان در کره جنوبی جریان دارد، تا روز جمعه نهم تیرماه ادامه خواهد داشت.