فارس/ میرهاشم حسینی نماینده وزنه 63- کیلوگرم تیم ملی تکواندو مردان در مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی با شکست نماینده آذربایجان به فینال مسابقات راه یافت.
بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017 با حضور 973 تکواندوکار از 183 کشور از روز شنبه (3 تیرماه) در سالن "تی‌وان آرنا" موجو آغاز و تا امروز جمعه (9 تیرماه) ادامه دارد. روز گذشته(پنج شنبه) میرهاشم حسینی نماینده وزن 63- کیلوگرم مردان پس از شکست حریفان خود به مرحله نیمه نهایی مسابقات راه یافت.
روز گذشته(پنج شنبه) میرهاشم حسینی هوگوپوش وزن 63- کیلوگرم در نخستین گام رو در روی «عمر حجامی» از مراکش قرار گرفت و با پیروزی مقتدرانه (25 بر 5) از شیاپ‌چانگ خارج شد. وی در دومین مبارزه خود به مصاف "آلجاندرو چانگ" از آمریکا رفت. راند اول این دیدار با نتیجه 5 بر 2 به سود پارسا رقم خورد. در راند دوم این رقابت‌ها نماینده کشورمان با نتیجه 8 بر 4 هوگوپوش آمریکایی را شکست داد. این رقابت‌ در راند سوم با نتیجه به سود نماینده ایران به پایان رسید.
حسینی در سومین مبارزه به مصاف "هاکان رسبر"نماینده ترکیه رفت. در راند اول این مبارزه نماینده ترکیه بازی را با نتیجه 13 بر واگذار کرد. راند دوم این مسابقه به نتیجه 20 بر 6 به سود هوگوپوش کشورمان به پایان رسید.
حسینی در یک چهارم نهایی برای رسیدن به مدال برنز مسابقات جهانی به مصاف "چیا هسین هو" نماینده چین تایپه رفت. نماینده کشورمان در راند اول موفق شد با نتیجه 7 بر صفر حریف خود را شکست دهد. در راند دوم هم حسینی 14 بر 4 نماینده چین تایپه را مغلوب کرد. در راند سوم هم این مسابقات با نتیجه 21 بر 7 به پایان رسید. امروز(جمعه) در ادامه مسابقات حسینی به مصاف نماینده جمهوری آذربایجان رفت. در راند اول بازی با نتیجه 2 بر یک به سود نماینده کشورمان به پایان رسید. راند دوم این رقابت نیز با نتیجه 4 بر یک به سود میرهاشم حسینی به پایان رسید. در راند سوم حسینی با نتیجه 6 بر 5 نماینده آذربایجان را شکست داد و به فینال راه یافت.