ورزش 3/ آلکمار در شبی که مهاجم ایرانی‌اش یک پنالتی گرفت برابر آیندهوون هلند شکست خورد.
در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته اول لیگ اردیویسه هلند تیم‌های آیندهوون و آلکمار از ساعت 21 امشب در استادیوم فیلیپس به مصاف هم رفتند که علیرضا جهانبخش از ابتدا به‌عنوان مهاجم چپ در ترکیب آلکمار حضور داشت.
نیمه اول این مسابقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید که دابنی دوس سانتوس در دقیقه 18 برای آلکمار و هیروینگ لوزانو در دقیقه 31 برای آیندهوون گلزنی کردند.
گاستون پریرو و مارکو فن خینکل در دقایق 48 و 76 دو گل برای آیندهوون به ثمر رساندند اما آلکمار که به دنبال جبران نتیجه بود در دقیقه 81 روی پاس جوریس ون اووریم و نفوذ علیرضا جهانبخش از سمت راست محوطه جریمه که با خطا روی او همراه شد، یک پنالتی به دست آورد و گل دوم را توسط ووت وگورست زد.
تلاش یاران جهانبخش برای به تساوی کشاندن مسابقه در نخستین بازی فصل تا پایان ثمری نداشت و آیندهوون در این دیدار خانگی با نتیجه 3 بر 2 موفق به شکست آلکمار شد.
دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین به دعوت باشگاه آیندهوون در ورزشگاه فیلیپس حضور داشت و بعد از گل‌های این تیم نیز خوشحالی‌های زیادی انجام داد؛ در جریان این مسابقه هم پیراهن شماره 10 آیندهوون به این ستاره سابق فوتبال جهان هدیه شد.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید