بانک ورزش/ بعد از حضور مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی در ترکیب پانیونیوس یونان برای بازی مکابی از رژیم صهیونیستی، شایعات زیادی در مورد آینده این دو بازیکن بر سر زبان‌ها افتاد. خیلی‌ها گفتند احتمال محرومیت ابدی آنها از تیم ملی وجود دارد و البته خیلی‌ها هم مدعی شدند چون این دو نفر بر اساس قراردادشان با باشگاه یونانی ناچار بوده‌اند در این دیدار حاضر باشند، بنابراین شاید با سختگیری کمتری نسبت به آنها برخورد شود. روز پنجشنبه اما محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش حرف آخر را زد و رسما اعلام کرد این دو بازیکن دیگر در تیم ملی جایی نخواهند داشت. آقای معاون در ادبیاتی که «تند» هم به نظر می‌رسید مدعی شد تصمیم‌گیری در این مورد بر عهده کی‌روش نیست و احسان و مسعود به تیم اول کشور دعوت نخواهند شد. به این ترتیب و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، این دو بازیکن باتجربه حضور در مسابقات نهایی جام‌جهانی 2018روسیه را هم از دست خواهند داد و این مساله می‌تواند معادلات فنی و غیرفنی تیم ملی را به هم بریزد.
جلال یا پژمان؛ کاپیتان بعدی کیست؟
بعد از آنکه آندرانیک تیموریان به طور کامل از برنامه‌های کارلوس کی‌روش خارج شد و با توجه به اینکه اشکان دژاگه هم این اواخر کمتر برای تیم ملی بازی کرده، در چند مسابقه اخیر تیم ملی بازوبند کاپیتانی به مسعود شجاعی رسیده بود. حالا اما قاعدتا این بازوبند باید صاحب دیگری پیدا کند. با توجه به ناآمادگی و بدون تیم بدون اشکان دژاگه، در حال حاضر احتمال حضور او در بازی با کره‌جنوبی و سوریه اندک است و به این ترتیب به نظر می‌رسد حداقل در این دو مسابقه بازوبند کاپتیانی به جلال حسینی یا پژمان منتظری خواهد رسید. پس از این دو مسابقه هم باید صبر کرد و دید آیا اشکان به دوران اوج بر می‌گردد یا قرار است بازوبند در جام‌جهانی هم روی دست یکی از دو مدافع باتجربه کشورمان باقی می‌ماند؟
علی کریمی؛ برنده بزرگ
احسان حاج‌صفی این اواخر توسط کارلوس کی‌روش در میانه میدان و در کنار هافبک دفاعی اصلی تیم یعنی سعید عزت‌اللهی به بازی گرفته می‌شد. با این وجود حالا محرومیت این بازیکن از حضور در تیم ملی باعث خواهد شد بازیکن دیگری در این پست به میدان برود؛ بازیکنی که کسی جز علی کریمی جوان نیست. هافبک دیناموزاگرب که به تازگی خیلی جدی از سوی کی‌روش مورد توجه قرار گرفته، احتمالا بدون هیچ مزاحمی به بازیکن فیکس تیم ملی تبدیل خواهد شد. همچنین به این ترتیب شانس کمال کامیابی‌نیا هم برای بازگشت به اردوهای تیم ملی افزایش پیدا می‌کند.
سروش و شاید حتی مسلمان!
با محرومیت مسعود شجاعی، پر کردن جای این بازیکن در تیم ملی قدری دشوار به نظر می‌رسد. تیم ملی ما الان مهاجم و وینگر زیاد دارد، اما هافبک نفوذی استاندارد آنقدرها زیاد نداریم. در حال حاضر دژاگه اصلا شرایط خوبی ندارد و بدون شجاعی، کی‌روش باید به یک گزینه جدید در این پست فکر کند. مثلا سروش رفیعی که در چند اردوی اخیر به تیم ملی دعوت نشده می‌تواند یک گزینه جدی برای فیکس شدن به جای شجاعی باشد، حتی داریوش شجاعیان هم چنین شرایطی دارد. از هر دوی اینها بهتر اما محسن مسلمان است که صرفا به دلایل غیرفنی سال‌هاست جایی در تیم ملی ندارد. با این اوصاف شاید محرومیت شجاعی باعث شود دوران محکومیت مسلمان هم به پایان برسد و او دوباره به تیم ملی برگردد.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید