نود/ استقلال تهران در دقایق پایانی دیدار با پدیده مشهد بهترین فرصت گلزنی را از دست داد تا این تیم در کسب پیروزی ناکام باشد.
لیگ برتر هفدهم خراب کردن پنالتی بیش از سال های گذشته به چشم می آید و تیم های لیگ برتری پنالتی های زیادی را از دست داده اند. استقلال تهران هم از این قاعده مستثنی نبوده و در هفته بیستم برابر پدیده مشهد صاحب یک ضربه پنالتی شد که امید ابراهیمی هافبک آبی پوشان این فرصت خوب را از دست داد. به این ترتیب، آبی پوشان در رقابت های این فصل هنوز از روی نقطه پنالتی گلزنی نکرده اند؛ در طی بیست هفته رقابت های این فصل، استقلال دو بار صاحب ضربه پنالتی شده که هر دو پنالتی را امید ابراهیمی از دست داد. اولین پنالتی استقلال در این فصل در هفته یازدهم برابر نفت تهران برای این به دست آمد که ضربه امید ابراهیمی به گل تبدیل نشد؛ البته در آن صحنه استقلالی ها معتقد بودند که توپ از خط دروازه رد شده اما داور بازی چنین تشخیصی نداشت. بنابراین، هر دو پنالتی این فصل استقلال توسط امید ابراهیمی از دست رفت و آبی پوشان تا کنون از نقطه پنالتی هیچ گل به ثمر نرسانده اند.
به جز استقلال تهران، همنام خوزستانی هم در این فصل از روی نقطه پنالتی به گل نرسیده است. البته مورد استقلال خوزستان کمی متفاوت است؛ قهرمان لیگ برتر پانزدهم تنها تیم این فصل از رقابتها به حساب می آید که تا کنون هیچ پنالتی به سود این تیم اعلام نشده تا شانس خود را برای رسیدن به گل آزمایش کند.

اخبار داغ ورزش در کانال تلگرامی «کانال ورزش»