نود/ در نبود جلال حسینی مقابل استقلال خوزستان، حسین ماهینی دوباره باید جای خالی غایب بزرگ پرسپولیس را پر کند.
محرومان و مصدومان پر تعداد پرسپولیس در فصل‌های اخیر، باعث شده حسین ماهینی بارها مجبور به تغییر پست‌های پیاپی شود. مدافع راست، مدافع میانی، مدافع چپ و هافبک دفاعی، پست‌هایی هستند که ماهینی در چند بازی این فصل به میدان رفته است. ماهینی در بازی‌های اخیر پرسپولیس، هافبک دفاعی بوده اما در غیاب سیدجلال، احتمالا مجبور است یک بار دیگر پستش را عوض کند.
با توجه به درخشش صادق محرمی در بازی‌های آخر پرسپولیس، او احتمالا در این پست باقی می‌ماند و یک نفر از بین انصاری و ماهینی، کنار خلیل‌زاده بازی می‌کنند و دیگری مدافع چپ خواهد شد. با توجه به عملکرد خوب انصاری در پست مدافع میانی، به نظر می‌رسد او گزینه اول برانکو برای پر کردن جای سیدجلال باشد و ماهینی به سمت چپ برود اما کارنامه فصل اخیر این دو نفر، می‌تواند ماجرا را عوض کند.
بر اساس آمار متریکا، ماهینی این فصل ضعیف‌ترین عملکردش را در پست مدافع چپ داشته که نمره آماری زیر ۷ گرفته و بهترین عملکردش، نه در پست مدافع راست که به عنوان مدافع میانی با نمره عالی ۷،۶۸ بوده است. در طرف مقابل، محمد انصاری هم بهترین آمارش مربوط به بازی‌هایی است که مدافع چپ بازی کرده و در پست مدافع میانی، فاصله زیادی با دفاع چپ دارد و بیشتر از سه دهم هم نمراتش افت می‌کند.
با این شرایط، استفاده از ماهینی در پست مدافع وسط و انصاری در پست مدافع چپ، می‌تواند هر دو را در بهترین پست این فصل‌شان قرار دهد و شاید همین موضوع هم، روی تصمیم برانکو برای چینش خط دفاعی در بازی شنبه تاثیر بگذارد.

اخبار داغ ورزش در کانال تلگرامی «کانال ورزش»