نود/ پرسپولیس که بارها در این فصل مقابله با دفاع اتوبوسی را تجربه کرده این هفته هم برابر استقلال خوزستانی قرار می‌گیرد که این فصل پایه کار خود را بر روی تمرکز و تجمع در خط دفاع قرار داده است.
پرسپولیس بارها در این فصل قرار گرفتن برابر دفاع اتوبوسی حریفان را تجربه کرده و سابقه استقلال خوزستان حریف این هفته سرخپوشان هم نشان می‌دهد ویسی و شاگردان‌اش جدیدترین سوژه قرمزها برای رد شدن از خط دفاع اتوبوسی خواهند بود. استقلال خوزستان لیگ را با عناصر دفاعی پرتعداد و سعی در استفاده از ضدحملات پیش می‌برد و طبیعی است اگر در آزادی و برابر صدرنشین لیگ هم چنین استراتژِ‌ی‌ای در پیش بگیرد. در آنسو اما پرسپولیس نیاز به خلاقیت متفاوتی دارد تا از سد اتوبوس پارک شده جلوی باکس دفاعی حریف بگذرد. آنچه گه‌گاه در هفته‌های اخیر پرسپولیس به خوبی اجرایی‌ش کرده و گاهی هم برای رسیدن به دروازه رقیبان با مشکل روبه‌رو بوده.
قرمزها در آخرین بازی خود نفت آبادان را با ۳ گل شکست دادند اما این فقط وحید امیری بود که با ثبت ۴ پاس کلیدی برگ برنده برانکو در آبادان بود. در هفته‌های پیش از آن هم با توجه به غیبت مکرر مسلمان، این احمدزاده و ماهینی و انصاری بودند که به کمک امیری برای مهاجمان تیم برانکو موقعیت‌سازی می‌کردند. در چند هفته اخیر اما هر کدام از این بازیکنان به جز امیری به طور متناوب دچار افت‌های مقطعی کوتاه‌مدت می‌شدند و فقط امیری توانسته روند رو به جلوی خوب خود را حفظ کند و هر هفته با چند پاس کلیدی گره‌گشای مشکلات تهاجمی سرخپوشان باشد. پرسپولیس برای یک بازی سخت دیگر برابر تیمی تدافعی و محتاظ نیاز به خلاق‌تر شدن هافبک‌ها و مدافعان کناری‌اش دارد. جایی که اگر برانکو همچنان اصرار به غیبت مسلمان داشته باشد، باید احمدزاده، انصاری و محرمی _اگر از بند بیماری مرخص شود_ به کمک امیری بیایند تا شاید از راه‌ها و جناح‌های مختلف بشود نقشه‌های تدافعی ویسی و استقلال خوزستان را خنثی کرد.

اخبار داغ ورزش در کانال تلگرامی «کانال ورزش»