بانک ورزش/ بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن مثل همه تقابل‌های دو تیم در چند سال گذشته، جذاب و دیدنی بود. در این مسابقه که معمولا پر گل از آب در می‌آید و برنده هم دارد، پرسپولیس 2 بر یک بازنده شد. ذوب‌آهن با این پیروزی جایگاه خودش را تا رده دوم بهبود بخشید و حالا در آستانه کسب عنوان نایب‌قهرمانی لیگ برتر قرار گرفته است. با این وجود نکته عجیب بازی پرسپولیس در اصفهان، ادامه اصرار برانکو به استفاده از بازیکنان اصلی و کلیدی تیم بود. به عنوان مثال جلال حسینی که پا به سن گذاشته و لازم است کمی بیشتر استراحت کند، می‌توانست در این بازی روی نیمکت بنشیند، اما برانکو تصمیم گرفت او را پیشاپیش سایر بازیکنان به میدان بفرستد. در خط میانی هم برانکو زوج ماهینی و کمال کامیابی‌نیا را مورد استفاده قرار داد تا نشان بدهد تحت هیچ شرایطی ول‌کن استفاده از ماهینی نیست. طی ماه‌های اخیر انتقادات زیادی از کیفیت بازی کاپیتان دوم سرخپوشان به عمل آمده، اما برانکو کماکان ماهینی را در پست‌های مختلف به میدان می‌فرستد.
بیایید فرض کنید ماهینی در این بازی نیمکت‌نشین می‌شد و احمد نوراللهی کنار کامیابی‌نیا به‌عنوان زوج هافبک دفاعی به میدان می‌رفتند؛ در این صورت یک جا باز می‌شد تا یک بازیکن هجومی مثل بشار رسن، محسن مسلمان، احسان علوان‌زاده، شایان مصلح یا گادوین منشا در ترکیب اصلی قرمزها قرار بگیرد. طبیعتا هر کدام از این نفرات که فرصت بازی پیدا می‌کردند، حداکثر تلاش خودشان را برای اثبات توانایی‌های‌شان به کادرفنی به کار می‌گرفتند که این مساله می‌توانست هم در ادامه این فصل و هم برای فصل بعد به سود پرسپولیس باشد. با این وجود برانکو استفاده از کلیشه‌های قدیمی خودش را به آزمودن هر طرح تازه‌ای ترجیح داد. در نهایت پرسپولیس هم نتیجه را باخت و هم از این بازی دستاورد خاصی حاصل نکرد.
به‌نظر می‌رسد برانکو بیش از حد در پیله احتیاط به‌سر می‌برد. او باعث شده انگیزه و عطش رقابت در تیمش از بین برود. در همان پنج دقیقه‌ای که شایان مصلح بازی کرد، دیدیم که چه توان مضاعفی برای اثبات توانایی‌هایش به‌خرج داد. طبعا این شرایط می‌توانست برای او و سایر بازیکنان در بازه زمانی طولانی‌تری وجود داشته باشد. مرغ برانکو اما یک پا دارد و او همچنان به همان پانزده نفری که فصل را با آنها پشت‌سر گذاشته متکی است. مسلما این اتفاق نمی‌تواند حادثه خوبی برای پرسپولیس و سرمربی موفقش باشد. به یاد داشته باشید که سرخپوشان فصل آینده نمی‌توانند بازیکن بگیرند و لازم است دایره بازیکنان استاندارد و قابل اطمینان تیم گسترده‌تر از اینها باشد. برانکو اما دایره مورد اشاره را مدام تنگ و تنگ‌تر می‌کند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید