جام جهانی 2018/ وریا غفوری ظاهراً خبر داشته از تیم ملی خط می‌خورد! شاید به همین دلیل او از اتفاقی که برایش رخ داد، شوکه نشد.
ماجرا از این قرار است که نزدیک به یک ماه قبل کارلوس کی‌‎روش وریا را به دفتر خود در ساختمان پک فرا می‌خواند. این اتفاق در روزهایی افتاد که وریا در استقلال وینگر راست بازی می‌کرد و برای تیمش می‌درخشید. او خوش و خرم به کمپ رفت و مقابل کی‌روش نشست اما حرف‌هایی شنید که به شدت نگرانش کرد. با توجه به اینکه تیم ملی رقبای سرسختی در جام جهانی‌ دارد، کی‌روش تصمیم دارد مثل جام جهانی‌ قبل ایران را برای بازی دفاعی روانه میدان کند. او برای پست‌های کناری خط دفاع، بازیکنانی می‌خواهد که میل تهاجمی نداشته باشند و تنها دفاع کنند. از آنجا که وریا نتوانست زیاد در استقلال دفاع راست بازی کند، کی‌روش اعتقاد داشت نمی‌تواند به او اعتماد کند. در جلسه‌ای که کارلوس با این بازیکن داشت، رو به او گفت: «پسرم ما در تیم ملی نیازی به وینگر راست نداریم. تو باید دفاع راست بازی کنی. ما در پست وینگر راست جهانبخش، قلی‌زاده و کریم انصاری‌فرد را داریم. با وجود آنها تو شانسی نداری برای این پست کنار ما باشی. من به یک مدافع راست مستحکم نیاز دارم ولی وینفرد شفر تو را وینگر بازی می‌دهد. اگر می‌خواهی در تیم ملی و کنار ما باشی، باید به پست قبلی‌ات بازگردی.»
وریا بعد از این جلسه، در تمرین روز بعد با وینفرد شفر صحبت کرد. او در این جلسه گفت برای اینکه جام جهانی‌ را از دست ندهد باید در پست دفاع راست بازی کند اما وینفرد شفر با این مسئله مخالفت کرد و گفت قصد دارد خسرو حیدری را در این پست بازی دهد و به همین خاطر از او استفاده نمی‌کند. همچنین در بعضی بازی‌ها هم پژمان منتظری تبدیل به مدافع راست استقلال شد و به همین خاطر کمتر فرصت در اختیار وریا قرار گرفت تا در این پست کار کند. مخالفت شفر باعث شد تا بین او و وریا اختلافی هم پیش بیاید. البته سرمربی استقلال این خبر را تکذیب کرد ولی حالا مشخص شده ماجرا کاملاً صحت داشته است.