خبر ورزشی/ جوردی آلبا مدافع اسپانیایی بارسلونا مهمان ویژه‌برنامه «ال اورمیگرو» بود.
او در جریان این برنامه در مورد مسائل مختلفی از کارنامه ورزشی‌‌اش گرفته تا فصلی که با بارسا پشت ‌سر گذاشت و جام جهانی‌ پیش‌رو صحبت کرد که بدون هیچ مقدمه‌ای به سراغ صحبت‌های جذاب او می‌رویم.
ارتباط با مسی: در جلسات تمرینی حرکات مختلفی را تمرین می‌کنیم. ما به عنوان مدافع به دنبال مسی در زمین هستیم ولی حریفان ما را شناخته‌اند و همه انتظار مسی را می‌کشند.
احتمال رویارویی با مسی در جام جهانی: ترجیح می‌دهم بازیکن دیگری مأمور مهار مسی شود. او بهترین بازیکن دنیاست. اگر مهار کردن مسی به من واگذار شود... همه می‌دانند من در زمین چمن هیچ دوستی‌ای ندارم. نمی‌خواهم هیچ‌کس حتی پدرم از من ببرد. من و مسی ارتباط خیلی خوبی داریم و دوستان خیلی خوبی هستیم و خیلی خوب همدیگر را می‌شناسیم ولی در جام جهانی‌ هرکس از تیم خودش دفاع می‌کند.
خداحافظی اینیستا: خیلی حیف شد که او می‌رود. هم‌تیمی‌های جدید اینیستا از بودن در کنارش لذت خواهند برد و همه ما برایش بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم.
حذف در رم: باورمان نمی‌شد که به همین سادگی اتفاق بیفتد. راستش ما فکر می‌کردیم کار را تمام کرده‌ایم. روز خیلی بدی بود. سه گل خوردیم و هیچ‌کس توجیهی برای اتفاقات آن روز ندارد.
ارتباط با بازیکنان رئال: من ارتباط عجیبی با بازیکنان رئال دارم. رابطه‌مان خیلی خوب است ولی همیشه دوست دارم آنها در همه بازی‌هایشان ببازند. یادم می‌‌آید بعد از فینال لیگ قهرمانان اروپا که رئال، یوونتوس را برد، برای دوستانم در رئال پیغامی نوشتم و برای‌شان فرستادم و به آنها تبریک گفتم ولی در عین حال نوشتم ترجیح می‌دادم که می‌باختند. امیدوارم مجبور نشوم دوباره این پیغام را برای‌شان ارسال کنم (در صورت قهرمانی در فینال کیف) چون این برای ما بد خواهد شد. با تمام بازیکنان رئال که در تیم ملی اسپانیا هستند ارتباط خوبی دارم. به ویژه با راموس که مدت‌هاست او را می‌شناسم. حس من به این بازیکنان عشق- نفرت است.
اجرا نشدن مراسم تونل افتخار: این داستان بیشتر داستانی مرتبط با رسانه‌هاست. باشگاه‌ها دلایل خودشان را دارند و باید به آن احترام گذاشت. در هر صورت ما تیم قهرمان هستیم.
سوت‌ها برای آلبا در ورزشگاه والنسیا: وقتی در والنسیا برایم سوت می‌زنند، حس بدی به من دست می‌دهد. سه فصل عالی را آنجا سپری کردم و هواداران مرا خیلی دوست داشتند. همیشه می‌گویم اگر به خاطر والنسیا نبود الان درلالیگا بازی نمی‌کردم ولی آمدن به بارسلونا، به معنای بازگشت به خانه و بازی کنار بهترین بازیکن دنیا بود. وقتی قهرمان یورو شدیم، برای خداحافظی با هواداران به والنسیا رفتم. مقامات باشگاه هنوز مرا دوست دارند ولی هواداران نه. امیدوارم دفعه بعد که در مستایا به میدان می‌روم، برایم سوت نزنند. نمی‌خواهم تشویقم کنند ولی برایم سوت هم نزنند.