آخرین خبر/ ژاپن امیدوار است که فصل تازه‌ای در تاریخ جام‌های جهانی به ثبت برساند. آنها از سال 1998 که برای اولین بار در جام جهانی بازی کردند، تنها در سال 2002 و 2010 بوده که به دور بعد راه یافته‌اند. آنها حالا باید با کلمبیا، سنگال و لهستان بر سر صعود به دور بعد رقابت کنند.
کسی انتظار زیادی از ژاپن ندارد، اما آنها حس می‌کنند که می‌توانند تماشاگران را غافلگیر کنند. آنها شاید بازیکنی در کلاس جهانی نداشته باشند، و این در حالی است که خامس رودریگس، سادیو مانه، و روبرت لواندوفسکی روبروی آنها قرار خواهند گرفت.
مربی ژاپن آکیرا نیشینو است که تجربه بسیار بالایی دارد و ژاپن را به المپیک 1996 برده است و فاتح لیگ قهرمانان آسیا شده است. در لیست اعلامی نیشینو ترکیبی از جوانی و تجربه به چشم می‌خورد. این مربی 63ساله از مایا یوشیدا، مدافع ساوتهمپتون، شینجی اوکازاکی، مهاجم لسترسیتی، یوتو ناگاتومو، مدافع سابق اینتر، و تاکشی اینویی، بال ایبار دعوت کرده است که حدود 30 سال سن دارند. کیسوکه هوندا هم هست. در کنار آنها می‌توان نام تاکوما آسانو، مهاجم اشتوتگارت، کنتو میسائو، بازیکن کاشیما آنتلرز، و یوسوکه ایدگوچی، بازیکن لئونسا را دید که متعلق به نسل بعدی فوتبال در ژاپن هستند.