آخرین خبر/ لوکا میلی‌وویه‌ویچ رکوردی عالی به نام خود ثبت کرده است. او از ژانویه 2017 که به کریستال پالاس پیوست، 10 پنالتی زده که 9 تای آنها گل شده است. این رکورد از این جهت جالب است که او پیش از حضور در پالاس، هرگز در دوران حرفه‌ای‌اش ضربه پنالتی در جریان بازی نزده بود.
او می‌گوید: «زمانی که سام آلاردایس مربی پالاس بود زیاد ضربات ایستگاهی را تمرین می‌کردم و در تمرینات هم خیلی موفق بودم. به نظرم در زمینه پنالتی زدن مشکل داشتیم. در یک جلسه که با حضور بازیکنان برگزار شد، مربی از من پرسید که آیا اعتماد به نفس لازم برای زدن این ضربات را دارم یا نه.»
او هم پاسخ مربی را به بهترین شکل داد. میلی‌وویه‌ویچ در پایان فصل اخیر، با 10 گل بهترین گل‌زن این تیم در لیگ شد.
او در صربستان در کنار نمانیا ماتیچ در قلب خط میانی بازی خواهد کرد. این هافبک که تکل‌های محکمی می‌زند 26 بازی ملی در کارنامه دارد. او می‌گوید صعود از گروهی که برزیل، سوییس و کاستاریکا هم در آن هستند کار دشواری است: «زمانی که مقابل برزیل بازی می‌کنید، برابر یکی از بهترین تیم‌های ملی دنیا قرار می‌گیرید. آنها بخت اول قهرمانی جام جهانی هستند. اما خیلی ذوق‌زده‌ام که مقابل آنها بازی می‌کنیم. اگر در گروه دوم شویم، موفقیت بسیار بزرگی برای تیم ملی کسب کرده‌ایم، حتی اگر معنایش این باشد که در دور بعد به آلمان برخورد می‌کنیم!»