خبر ورزشی/ شاید این برای نخستین بار است که بخشی از طیف مربیان سنتی و همیشگی فوتبال ایران در یک‌جا با کی‌روش، همراه و همدل شدند.
این بار که بحث قرارداد 6 ماهه کی‌روش با فدراسیون فوتبال مطرح شد، خیلی‌ها در مصاحبه با خبرنگار و رسانه‌های دیگر گفتند حق با کی‌روش است که زیر بار چنین قراردادی نمی‌رود و آن را یک توهین به خود قلمداد می‌کند.
راستش را بخواهید پیش از این تصور می‌کردیم حتی دست رد زدن به این قرارداد 6 ماهه و گفتن این جمله که چنین پیشنهادی ساحت حرفه‌ای مربیان بزرگ را زیر سؤال می‌برد باز هم با انتقاد مربیان ایرانی مواجه شود اما اغلب آنها در مصاحبه‌های گوناگون اعلام کردند در اینجا کی‌روش حق دارد...
اگر بخواهیم بحث را شخصی کنیم باید بگوییم به هیچ عنوان ادامه کار کی‌روش را در فوتبال ایران پس از جام جهانی‌ به صلاح نمی‌بینیم‌؛ حتی قرارداد 6 ماهه با او را به خاطر جام ملت‌های آسیا کافی می‌دانیم اما منتقدان فوتبال ما با اینکه کی‌روش را قبول ندارند این بار به او حق دادند‌.
کی‌روش فقط یک بار در این 7 سال از نظر منتقدان محق بود اما او باید قدر همین همراهی نخستین را بداند. اگرچه می‌دانیم چیزی در این میان عوض نمی‌شود و تصمیمات گرفته شده است... فضایی که میان کی‌روش و دیگران به وجود آمد و در این سال‌ها همه چیز حالت دو قطبی پیدا کرد با کمی نرمش از سوی هر دو طرف می‌توانست خیلی دوستانه‌تر باشد.
افسوس که هیچ کدام نرمش لازم را نداشتند، به ویژه مربیان و منتقدانی که باید سعی می‌کردند خودشان را به کی‌روش نزدیک کنند و البته سرمربی تیم ملی هم با این خلق و خوی عیجبی که دارد هر لحظه غیر قابل پیش‌بینی است‌؛ نمونه‌‌اش رفتار او با وینفرد شفر که هنوز نیامده به ایران سعی کرد برای تیم ملی انرژی مثبت بفرستد.