خبر ورزشی/ مهدی کیانی کاپیتان پیشین تراکتورسازی درباره تیم جدیدش گفت: در سپاهان هم شماره ۶ می‌پوشم.
مهدی کیانی بعد از ۹ فصل حضور در تراکتورسازی حالا پیراهن قرمز این تیم را از تن درآورده تا فصل آینده با پیراهن سپاهان در لیگ برتر به میدان برود.
* تا چند هفته پیش خودت فکر می‌کردی که از تراکتور جدا شوی؟
من عاشق تراکتورسازی و هوادارانش هستم، اما جدایی از این تیم دست خودم نبود. همه می‌دانند چه شرایطی ایجاد شد که من جدا شدم. متأسفانه برخورد خوبی با من صورت نگرفت و از خیلی چیز‌ها ناراحت هستم.
* تمام اختلاف تو با باشگاه این بود که طلبت را پرداخت نکردند؟
فقط این موضوع نبود و برخورد‌هایی صورت گرفت که برایم ناراحت‌کننده بود. من به احترام تراکتورسازی به تهران آمدم و با آقای مهاجری صحبت کردم. من در آن جلسه گفتم که قسمتی از طلبم را بدهند تا به مسافرت بروم، حتی در مورد طلب بقیه بچه‌ها هم صحبت کردم. قرار شد پولی به حساب من واریز کنند ولی این اتفاق نیفتاد. من هم گفته بودم که هر وقت طلبم را گرفتم قراردادم را به صورت رسمی امضا می‌کنم.
* بحث بازیکن‌سالاری چه بود؟
من نمی‌دانم این بحث از کجا آمد. آقای خطیبی از قول آقای زنوزی گفتند که ما بازیکن‌سالاری نداریم. این موضوع اصلاً ارتباطی به من پیدا نمی‌کند. من سال‌ها کاپیتان تراکتورسازی بودم و زمانی که خیلی‌ها نمی‌دانستند تعصب چیست من تعصب خودم را به تراکتورسازی نشان دادم. هیچ وقت هم از موقعیت خودم در این تیم سو استفاده نکردم.
* فکر می‌کنی یک روز به تراکتورسازی برگردی؟
فعلاً که به سپاهان آمده‌ام و تمرکزم روی این است که بتوانم فصل موفقی را در این تیم پشت سر بگذارم. من کار‌هایی برای تراکتورسازی انجام دادم که هیچ بازیکنی برای تیمش انجام نمی‌دهد. انتظار داشتم برخورد خوبی با من داشته باشند، اما اصلاً این‌طور نبود، حتی می‌گفتند اگر ۵ ماه پول نگیریم نباید اعتراض کنیم و این حرف‌ها برای من منطقی نبود. آقایان می‌توانستند به خاطر این همه سال بازی در تراکتور یک تشکر خشک و خالی از من انجام دهند که این کار را هم نکردند.
* چرا با زنوزی به طور مستقیم صحبت نکردی؟
به هر حال ایشان می‌توانستند با من به صورت مستقیم صحبت کنند ولی متأسفانه اتفاقات دیگری رخ داد.
* فکر می‌کنی سپاهان امسال قهرمان شود؟
قهرمان شدن راحت نیست و باید تلاش کنیم. ما تیم خوبی داریم و از همه مهمتر اینکه مربی باتجربه‌ای مثل قلعه‌نویی داریم.
* در سپاهان شماره چند را بر تن می‌کنی؟
باید از آقای میلاد سرلک تشکر کنم که شماره ۶ را به من داد و من سال آینده در سپاهان این شماره را بر تن خواهم کرد.
* در مورد بازی تیم ملی برابر اسپانیا چه صحبتی داری؟
من بر‌ای ملی‌پوشان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم آن‌ها مقابل اسپانیا هم نتیجه بگیرند. اعتقاد من این است که تیم ملی باید برابر اسپانیا نترس بازی کند و ما این پتانسیل را داریم که از آن‌ها امتیاز بگیریم.
* طرفدار کدام تیم هستی؟
من طرفدار تیم خاصی نیستم و معمولاً هر تیمی که خوب فوتبال بازی کند من هم آن تیم را دوست دارم.