آخرین خبر/ ماشین گلزنی رونالدو همچنان پرقدرت و بی‌توقف در روسیه می‌تازد و گویا این بار قرار است شاهد هنرنمایی کریس در جام جهانی باشیم؛ بازیکنی که یکی پس از دیگری رکوردها را به نام خود ثبت می‌کند و ظاهرا قرار نیست رکوردشکنی‌های او در فوتبال دنیا تمام شود. در دومین بازی از دور دوم گروهی جام جهانی، رونالدو و دوستانش به مصاف مراکش رفتند. فوق‌ستاره پرتغال که در اولین بازی تیمش برابر اسپانیا موفق به هت‌تریک و ثبت رکورد شده بود، در این دیدار هم تک گل تیمش را به ثمر رساند تا علاوه بر حذف شیرهای اطلس از جام، رکورد جدید دیگری به نام خودش ثبت کند. رونالدو با گلزنی به مراکش تعداد گل‌های ملی خود را به عدد خیره‌کننده 85 رساند تا به فاصله 24 گل تا رکورد دایی برسد. دایی در حال حاضر بهترین گلزن تاریخ فوتبال در رده ملی با 109 گل است. به این ترتیب رونالدو اکنون با گذر از پوشکاش به تنهایی دومین گلزن برتر دنیا در رده ملی است. او در اروپا بالاتر از پوشکاش از این حیث شماره یک محسوب می‌شود. رونالدو در همین 2 بازی موفق شده بیشتر از تمام 3 جام جهانی گذشته‌اش گلزنی کند و با 4 گل زده در صدر جدول گلزنان جام بیست‌ویکم قرار دارد. او حالا رکورد 9 گل زده اوزه بیو در جام جهانی 1966 انگلیس را در تیررس دارد. Cr7 در پایان دیدار با مراکش عنوان بهترین بازیکن زمین را نیز از آن خود کرد.
مورد استثنایی رونالدو در جام جهانی
رونالدو در بازی اول پرتغال برابر اسپانیا هت‌تریک کرده بود. گل اول از روی نقطه پنالتی، گل دوم روی شوت زمینی و گل سوم از روی یک ضربه کاشته به ثمر رسید. در بازی با مراکش او با ضربه سر موفق به باز کردن دروازه شد. او تا به اینجای کار با پای راست و چپ، با ضربه سر، از بیرون محوطه، داخل محوطه، از روی نقطه پنالتی، ضربه کاشته، ابتدای بازی، اواخر بازی، اولین و آخرین گل یک مسابقه را به ثمر رسانده تا به عبارتی به هر طریقی که میسر بوده تنها در 2 بازی اول جام جهانی گلزنی کند. به نظر پرتغال با او 14 بازیکن در زمین دارد.
توجیه رونالدو برای مدل ریش خاصش
کاپیتان تیم ملی پرتغال دلیل خوشحالی معنادار پس از گلزنی‌اش به اسپانیا و همچنین مدل جدید ریشی که گذاشته‌ را توضیح داد: «این یک شوخی بود که من پیش از بازی‌مان مقابل اسپانیا در کمپ تیم با کوارشما (هافبک تیم ملی پرتغال) انجام دادم. من و او در سونا بودیم و من شروع به اصلاح صورتم کردم اما این یک قسمت را گذاشتم. به او گفتم که اگر به اسپانیا گل بزنم، تا پایان جام‌جهانی این قسمت از ریشم را اصلاح نخواهم کرد. در این بازی هم که گل زدم و این ریش این‌جا می‌ماند. می‌دانستیم که حریف‌مان تیمی است که چیزی برای از دست دادن ندارد و هر کاری از دستش برآید، انجام می‌دهد. آن‌ها واقعا قوی ظاهر شدند و حمایت پرشور و پر‌سر‌و صدای هواداران‌شان هم ما را غافلگیر کرد. ما خوب دفاع کردیم. من توانستم گل بزنم و به تیم ملی برای کسب 3 امتیاز کمک کنم. خوشحالم چون لحظه زیبایی را رقم زدم. حالا یک قدم دیگر با صعود از گروه‌مان فاصله داریم. ما بازی به بازی پیش می‌رویم و در صورت امکان می‌خواهیم به عنوان تیم اول از گروه‌مان بالا برویم.‌»