خبر ورزشی/ کتایون خسرویار، سرمربی تیم ملی زیر ۱۹ سال ایران شهروند اوکلاهامای آمریکاست.
از این رو رسانه‌های خارجی هرازگاهی با او در مورد مسائل بین‌المللی فوتبال ایران مصاحبه می‌کنند و اخیراً هم نشریه گاردین انگلیس این کار را انجام داده است.
البته این مصاحبه‌ها بیشتر به این خاطر است که کتایون خسرویار بازی در لیگ‌های اروپایی را رها کرد و برای بازی در زادگاه پدری اش به تهران آمد و البته خیلی زود کفش‌ها را آویزان کرد و مربی شد. او مدرک A. دارد و در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی برای ارتقای فوتبال بانوان داشته و به همین خاطر در سال ۲۰۱۸ از سوی سایت زنان فوتبال آمریکا به عنوان الهام‌بخش‌ترین مربی زن فوتبال جهان انتخاب شد.
این بار سوژه مصاحبه گاردین برای مصاحبه با کتایون خسرویار جام جهانی ۲۰۱۸ بود. در بخشی از این مصاحبه چنین آمده است:
کتایون خسرویار با اشاره به کار سخت تیم ملی فوتبال ایران برای صعود از گروه B. جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با وجود پیروزی در بازی اول مقابل مراکش تأکید کرد: «واقعاً به کارلوس کی‌روش و روش‌های مربیگری‌اش باور دارم. امیدوارم سورپرایز بزرگی در جام جهانی داشته باشیم. کی‌روش واقعاً چهره فوتبال ایران را تغییر داد. زمانی هم که من سرمربی تیم بانوان زیر ۱۹ سال ایران شدم، کارلوس به من گفت: اگر کمکی لازم داشتی، همیشه اینجا هستم.».
اما کتایون خسرویار چگونه تیم تحت هدایتش را برای بازی‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا آماده می‌کند، در حالی که ایران لیگ برتر فوتبال بانوان در رده سنی زیر ۱۹ سال ندارد؟
وی با اشاره به اینکه در ایران لیگ جوانان بانوان وجود ندارد و با ترفند پخش کردن بازیکنان زیر ۱۹ سال در تیم‌های حاضر در لیگ بزرگسالان بانوان سعی در آماده نگه داشتن بازیکنان‌شان داشته است، گفت: «این به ما کمک کند تا بازیکنان را برای بازی‌های آسیایی آماده کنیم، چون حداقل با این روش آن‌ها تجربه حضور در کمپ‌ها و مسابقات را پیدا می‌کنند. قطعاً این تغییرات چند ماهی زمان خواهد برد، اما ما به هدف‌مان خواهیم رسید. بازیکنان را هم به طور تصادفی انتخاب می‌کنم و برای مثال گاهی اوقات دارم در خیابان قدم می‌زنم که می‌بینم دختری با حرکات پا به توپ خود پسران را شکست می‌دهد و بازیکنی که من دنبالش هستم، همان است.»
کتایون خسرویار همچنین در مورد حال و هوای خود پیش از سفر به ایران به گاردین گفت: «من به زبان فارسی صحبت نمی‌کردم و چیزی از فرهنگ ایران نمی‌دانستم و تنها چیزی که می‌دانستم، این بود که غذای ایرانی واقعاً خوب بود. ۱۲ سال پیش که برای بازی به ایران آمدم، محدودیت‌های زیادی وجود داشت و مردم از من می‌پرسیدند که چرا می‌خواهی فوتبال بازی کنی؟ در خانه بمان و یاد بگیر همسر خوبی باشی، اما افرادی که در مورد حمایت از فوتبال بانوان صحبت می‌کردند، اکنون کمک زیادی به ما می‌کنند.»