خبر ورزشی/ خداحافظی مجتبی جباری از فوتبال همچنان پیامد‌های تلخی برای فوتبال ایران دارد چراکه جباری در سال‌های گذشته یگانه هافبک وسط فوتبال ما بود که هر بار می‌خواستیم از خلأ یک بازیساز یاد کنیم به اسم او می‌رسیدیم.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

کار مجتبی جباری متأسفانه با فوتبال ایران تمام نشده بود. با او هنوز می‌توانستیم دوران اوج را در خط میانی تجربه کنیم، اما خداحافظی جباری از عرصه فوتبال ملی و کار نیمه‌تمام او در استقلال باعث شد تا یک استعداد ناب را از دست بدهیم.
پلی‌میکر جذاب و کم‌نظیر فوتبال ایران در سال‌های نوظهور لیگ ما پدیدار شد؛ در روز‌هایی که استقلال در خط هافبک روی کاکل جباری می‌چرخید و پاس‌های او که مثل لقمه‌ای برای بلعیدن بودند دیگر در این تیم و حتی تیم‌های دیگر تکرار نشد.
به بازیکنانی در این فوتبال لقب مهندس دادند که جباری حدود یک دهه قبل با لقب زیدان هم سیراب دلش با این عنوان‌ها خوش نمی‌شد و مهندسان البته در قواره‌های جباری هرگز نبودند!
جباری سال‌های زیادی فقط یک اسم بود و از خودش هیچ خبری نبود. وقتی در ایران بود خیلی وقت‌ها مصدوم می‌شد و از نظر‌ها ناپدید؛ چند سالی هم به قطر رفت و هیچ خبری از این بازیکن نشد.
گاهی وقت‌ها حس می‌کنیم مجتبی جباری برای آرامش خودش هم که شده عمداً غیبش می‌زد؛ نه با کسی مصاحبه می‌کرد نه خبر‌های او جایی منتشر می‌شد.
مجتبی جباری از فوتبال خداحافظی کرد، اما ما خدمت او عرض می‌کنیم که رفتنش برای این فوتبال یک ضایعه خواهد بود. تیم ملی ایران در جام جهانی هم فقدان یک پلی‌میکر به نام جباری را حس کرد و هنوز در لیگ به دنبال گمشده‌ای، چون او هستیم.
جباری کار‌های زیادی در فوتبال ایران داشت که همه را نیمه‌تمام گذاشت؛ افسوس که فصل گذشته هم در حق او جفا شد؛ او می‌توانست در یک اتفاق باشکوه از استقلال برود و حتی فوتبالش را در یک نقطه دیگر تمام کند، اما مثل همیشه جباری در حد پدیده‌ای باقی ماند که کارش نیمه‌تمام به انتها رسید.