خبر ورزشی/ بعد از بررسی ریز نتایج پرسپولیس در لیگ هفدهم، به سراغ استقلال می‌رویم تا ببینیم تخصص آبی‌پوشان پایتخت بیشتر در ثبت چه نتیجه‌ای است.
در مطلب زیر به ترتیب فراوانی، این موضوع را بررسی می‌کنیم...
ریز نتایجی که استقلال در آن امتیاز گرفته است
آبی‌های پایتخت از ۳۰ دیداری که در لیگ هفدهم انجام دادند، ۲۴ دیدار را با پیروزی یا تساوی به پایان بردند و توانستند در این تعداد بازی امتیازات خود را جمع کنند. استقلال ۱۵ برد و ۹ تساوی در لیگ هفدهم به نام خود کرد.
۱) صفر- صفر؛ پرتکرارترین نتیجه فصل آبی‌ها
بیشترین نتیجه‌ای که استقلالی‌ها در لیگ هفدهم به آن علاقه نشان دادند، تساوی بدون گل صفر- صفر بود، نتیجه‌ای که انصافاً برای تماشاگران اصلاً خوشایند نیست، ولی طبق آمار این نتیجه و امتیاز آن، بیش از یک‌سوم از کل بازی‌هایی را که استقلال از آن امتیاز گرفت، رقم زد.
۲) یک- صفر، ۳- صفر و یک- یک؛ سه نتیجه هرکدام با سه بار تکرار
بعد از صفر- صفر، سه نتیجه که دو تای آن‌ها مربوط به برد‌های آبی‌پوشان بود و دیگری با تساوی همراه بود، پرتکرارترین نتایج همراه با امتیاز استقلال را تشکیل می‌دهند. ۲ برد یک بر صفر و ۳ بر صفر این پیروزی‌های مذکور هستند که در آن‌ها آبی‌پوشان توانسته‌اند بدون گل خورده ۶ بازی را پشت سر بگذارند و البته در نیمی از آن‌ها حریف خود را گلباران کنند و در نیمی دیگر فقط با زدن یک گل به پیروزی برسند. بعد از این دو برد، تساوی یک- یک را با ۳ بار تکرار می‌بینیم تا در مجموع این ۳ نتیجه ذکر شده با ۳ بار تکرار در رده دوم پرتکرارترین نتایج فصل استقلال قرار بگیرند.
۳) ۴ بر صفر، ۲ بر صفر، ۲ بر یک و ۴ بر یک؛ چهار نتیجه هرکدام با دو بار تکرار
در رده سوم فهرست پرتکرارترین نتایج فصل استقلال باز هم به چند نتیجه متفاوت با یک تکرار مشخص برمی‌خوریم که هر چهار تای این نتایج مربوط به برد‌های آبی‌پوشان است. در مجموع دو تای آن‌ها همراه با کلین‌شیت بوده و دو تای دیگر از این نتایج با یک گل خورده رقم خورده است. به طور دقیق‌تر باید بگوییم دو نتیجه ۴ بر صفر و ۲ بر صفر در دسته برد‌های همراه با کلین‌شیت استقلالی‌هاست و برد‌های ۲ بر یک و ۴ بر یک هم در زمره برد‌های این تیم با دریافت تنها یک گل محسوب می‌شود و در نهایت هرکدام از این ۴ نتیجه ۲ بار در طول فصل تکرار شده‌اند.
۴) ۳ بر ۲؛ تنها نتیجه منحصربه‌فرد و امتیازآور آبی‌ها
و بالاخره می‌رسیم به آخرین نتیجه‌ای که آبی‌ها در آن توانستند امتیاز بگیرند. ۳ بر ۲ نتیجه بازی مذکور است که در هفته بیست و نهم در یک بازی دیدنی و جذاب آن‌ها توانستند پیکان را شکست دهند.
۵) ۶ شکست فصل استقلال با ۳ نتیجه متفاوت
در بررسی شکست‌های فصل استقلال و ۶ شکست تحمیل شده به این تیم، می‌بینیم که آبی‌ها این ۶ باخت را با ۳ نتیجه متفاوت متحمل شده‌اند که البته بیشترین شکست آن‌ها با نتیجه یک بر صفر بوده است که در ۳ دیدار از این ۶ مسابقه به آن‌ها تحمیل شده و سپس باخت ۲ بر صفر قرار دارد که در ۲ مسابقه آن را پذیرفته‌اند و بالاخره شکست ۲ بر یک را می‌بینیم که تنها در یک مسابقه آن را تجربه کرده‌اند.
نکته‌ها
*پرگل‌ترین برد فصل استقلال هم مثل پرسپولیس ۴ بر صفر بود و تنها تفاوت عملکرد این دو تیم در ثبت این نتیجه در تعداد آن است چرا که استقلالی‌ها دو بار در این زمینه موفق به کسب برد ۴ بر صفر شده‌اند و پرسپولیسی‌ها یک بار.
* ۱۰ برد استقلال همراه با کلین‌شیت بوده و این تیم با نتایج ۳ بر صفر و یک بر صفر هرکدام ۳ بار و با نتایج ۴ بر صفر و ۲ بر صفر هرکدام ۲ بار موفق به ثبت این برد‌های قاطع شده است.
* ۶ شکست استقلال در هفته‌های اول، چهارم، پنجم، ششم، دهم و بیست و دوم و به ترتیب برابر صنعت نفت آبادان، سایپا، پدیده مشهد، پارس جنوبی، پرسپولیس و ذوب‌آهن بوده است.
*استقلال در فصل قبل در ۱۱ مسابقه در گلزنی ناکام شد و به ترتیب در هفته‌های اول، دوم، چهارم، پنجم، ششم، نهم، دهم، دوازدهم، چهاردهم، هجدهم و بیستم و برابر صنعت نفت آبادان، استقلال خوزستان، سایپا، پدیده مشهد، پارس جنوبی، فولاد، پرسپولیس، سیاه‌جامگان، پیکان، تراکتورسازی و پدیده مشهد این ناکامی در گلزنی را تجربه کرد.