تسنیم/ تیره‌و‌تار بودن روابط میان بازیکنان تیم ملی آرژانتین و اعضای کادر فنی این تیم به خصوص سرمربی آلبی سلسته، خورخه سامپائولی در خلال برگزاری رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه برای همه آشکار شده بود، اما اکنون جزئیاتی دقیق‌تر درباره این اختلافات میان کاپیتان‌های تیم به فرماندهی لیونل مسی و سامپائولی افشا شده است. این جزئیات را آریل سنوسیایین، خبرنگار آرژانتینی که در ایام برگزاری جام بیست‌و‌یکم در روسیه حضور داشت در کتابش با عنوان «جام جهانی تاریخ است» منتشر کرده است.
در کتاب سنوسیایین، آمده که بعد از پیچیده شدن وضعیت فنی و روحی تیم، بازیکنان تیم درخواست برگزاری یک جلسه می‌کنند تا مواضع و طرز تفکر خود را در مورد سامپائولی و کادر فنی او مشخص کنند. آنها در این جلسه به سامپائولی می‌گویند: «ما دیگر به آنچه تو می‌گویی عمل نمی‌کنیم. ما دیگر به تو اعتماد نداریم. ما می‌‌خواهیم نظرمان را بگوییم». سپس سامپائولی از آنها می‌‌خواهد که نظرشان را درباره تاکتیک‌ها و شیوه تمرینات تیم ارائه کنند و اگر اعتراضی دارند بگویند و مسی در جواب او می‌گوید: «تو 10 بار از من پرسیدی که کدام بازیکنان را می‌خواهی به میدان بفرستم و کدام را نمی‌خواهم و من هرگز به تو اسمی هیچ بازیکنی را نگفتم. جلوی همه این بازیکنان به من بگو اگر که من حتی یک بار به تو گفته باشم که بازیکنی را به میدان بفرستی».
در همان حین کلودیو تاپیا، رئیس اتحادیه فوتبال آرژانتین هم که در این جلسه حضور داشت، از سرمربی تیم می‌خواهد که به این غائله فیصله دهد و به خواسته بازیکنان گوش کند. بعد از این اتفاق سباستین بکاسسه، دستیار سامپائولی تصمیم به استعفا می‌گیرد، اما سامپائولی او را برای ادامه دادن به کارش متقاعد می‌کند و به او می‌گوید مطمئن باشد که بازیکنان فقط به حرف او گوش می‌کنند. بکاسسه بعد از جام جهانی و برکناری کادر فنی تیم ملی آرژانتین به تیم باشگاهی که در آن فعالیت داشت، برگشت.

ايران مهربان
سيل آگهی