نود/ سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت در گفتگویی از مشکلات و شرایط دشوار این تیم، به ویژه سفر بازیکنان این تیم به تبریز با اتوبوس، صحبت کرد.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

خداداد عزیزی در این گفتگو از همه مشکلات و دشواری های این تیم پرده برداشت و در پایان هم اظهار داشت واقعاً تیمی که پول هتل بازیکنانش را ندارد، برای چه در لیگ برتر حضور دارد؟ در ادامه صحبت های خداداد عزیزی در خصوص آخرین وضعیت تیمش پیش از دیدار برابر گسترش فولاد تبریز را می خوانید.
اتفاقات عجیب پیش از سفر به تبریز
متأسفانه این اتفاقات بسیار نادر در فوتبال ایران می افتد و فوتبال کشورمان همیشه این اتفاقات را در خود دارد. امیدوارم هرگز این صحنه را مشاهده نکنید که بازیکنان تیم شما پنج ساعت در لابی هتل منتظر بمانند تا فقط ۲۶ میلیون پول هتل از سوی مسئولان باشگاه تسویه شود. بعد از آن هم اتفاقات ناگواری برای تیم ما افتاد؛ ساعت پنج بعد از ظهر با اتوبوس به سمت تبریز حرکت کردیم و ساعت ۳ نیمه شب رسیدیم. واقعاً در هیچ جای دنیا چنین مسائلی دیده نمی شود.
تشکر بسیار ویژه از کل مجموعه آقای زنوزی
مجموعه تیم گسترش فولاد تبریز واقعاً ما را شرمنده کردند؛ از شخص آقای زنوزی، آقای نصیرزاده مدیرعامل باشگاه و استاد خودم آقای فیروز کریمی که محبت ایشان همیشه به من ثابت شده بود، اما این بار واقعاً مرا شرمنده لطف خود کردند. دیشب ساعت ۱۱ که در مسیر حرکت به سمت تبریز بودیم، آقای نصیرزاده با من تماس گرفت و گفت آقای زنوزی می خواهد صحبت کند و اطلاع پیدا کرده که تیم ما با شرایط بسیار بدی مواجه است و در تأمین هزینه های سفر به تبریز دچار مشکل است و به ما گفتند که تا هر زمان که در شهر تبریز حضور داشته باشیم، مهمان آنها خواهیم بود و تمام هزینه های تیم ما را پرداخت خواهند کرد و نگران هزینه های سفر نباشیم. البته به دلیل آنکه باشگاه ما پول هتل را پرداخت کرده بود از مسئولان باشگاه گسترش فولاد تبریز تشکر کردیم اما همین که این مسئله را مطرح کردند و به من گفتند بسیار ارزشمند است و این هم یکی از اتفاقات نادر در فوتبال ایران بود.
آقای کریمی من را بسیار شرمنده کرد
باید تشکر ویژه ای از استاد خودم آقای فیروز کریمی داشته باشم که بسیار لطف کردند و با تأخیر یک روزه بازی تیم ما موافقت کردند. این بسیار ارزشمند است که تیمی مثل گسترش فولاد که نیاز به امتیاز دارد، اما با درخواست باشگاه ما که بازیکنانش به خاطر سفر ۹ ساعته به تبریز بسیار خسته بودند، موافقت می کند. امروز که در محل تمرین گسترش فولاد حاضر شدم تا از ایشان تشکر کنم، آقای کریمی اظهار داشت که سال ۱۳۷۴ که بازیکن ایشان بودم، از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی بودم اما با آمپول برای تیم آقای کریمی بازی کردم؛ ایشان هم به من پاسخ داد که به خاطر همان تلاش هایی که در تیم ایشان انجام دادم، ایشان هم با درخواست ما موافقت کرد. این در حالیست که خیلی راحت می توانستند درخواست ما را نپذیرند و هیچ کاری از ما ساخته نبود. اما آقای کریمی گفت باید جوانمردانه رفتار کنیم و اجازه داد تا بازیکنانم استراحت کنند تا با شرایط بهتری برابر گسترش فولاد به میدان بروند. شاید اگر خود باشگاه ما در چنین شرایطی قرار می گرفت، موافقت نمی کرد.
آنهایی که از بیرون نگاه می کنند
آنهایی که از بیرون به تیم ما نگاه می کنند و نمی دانند با چه شرایطی خود را برای بازی آماده می کنیم، توقع دارند که چه کار کنیم؟ اگر آقای کریمی درخواست تعویق یک روزه بازی را نمی پذیرفت، ما چگونه باید مقابل این تیم بازی می کردیم. بازیکنان ما ساعت سه نیمه شب به تبریز رسیدند و ساعت ۴ صبح خوابیدند. ساعت ۵ بعد از ظهر هم سر تمرین نای راه رفتن نداشتند. از ارتفاع هم سطح دریا به تبریز آمده که با این شرایط سفر، حتی نفس کشیدن هم برای آنها دشوار بود. در این میان عده ای هم هستند که فقط منتظر زمین خوردن سپیدرود و شکست این تیم هستند؛ برای آنها هیچ تفاوتی نمی کند که تیم ما و بازیکنانش با چه شرایطی به تبریز رفته و یا بازیکنان و کادر فنی چه مبلغی از قراردادشان را گرفته اند یا طلب دارند. بازیکنان سپیدرود رشت با بی پولی چندین ماه است که برای تیم بازی می کنند و من از این بابت از آنها تشکر می کنم.
بازیکنان ما باغیرتند
روز گذشته بازیکنان جلسه ای تشکیل دادند و با هم به این نتیجه رسیدند که با یک دستگاه اتوبوس به تبریز سفر کنند. من از همه آنها تشکر می کنم که به خاطر آبروی شهر رشت، آبروی سپیدرود و آبروی مردم رشت تصمیم گرفتند که این هفته برابر گسترش فولاد تبریز بازی کنیم. ما جمعه برابر گسترش فولاد تبریز بازی خواهیم کرد، جوانمردانه هم بازی خواهیم کرد اما نتیجه آن در زمین مشخص خواهد شد. آنها بسیار غیرت کردند که حاضر شدند برای انجام این بازی و آبروی شهرشان بهر طریق ممکن به تبریز بروند. آنگاه برخی از هواداران خودی در رشت، شعار بازیکن بی غیرت برای آنها سر می دهد. کسی که به این بازیکنان می گوید بی غیرت، بدون شک خودش بی غیرت است.
مثل ژاپن باشیم؛ تیم های بی پول را دور بریزیم
تیمی که ۲۶ میلیون تومان برای پرداخت هزینه های هتل پول ندارد، پس چه اصراری به تیمداری در لیگ برتر دارد؟ پیشنهاد من این است که همه تیمها را کنار بگذارند و لیگ را مثل ژاپن با شرکت هشت تیم دولتی برگزار کنیم و سایر تیمها را مرخص کنیم. وقتی پول ندارند، برای چه تیمداری می کنند. به خدا خیلی خسته شدم و استعفای خودم را نوشتم و بعد از این بازی دیگر کار من با سپیدرود رشت تمام است. آخر مگر چقدر باید تحمل داشته باشم که با این همه شرایط سخت و دشواری که تیم را فقط در فاصله ۳ هفته به شروع بازیها آماده و روانه لیگ برتر می کنیم، در جواب به خانواده من توهین می شود. به خدا خانواده ام تماس گرفتند که به چه دلیل هنوز ادامه می دهم؟ من فقط به خاطر بازیکنان تیم دنبال آنها آمدم نه هیچ شخص دیگری. خب در چنین شرایطی که این همه سختی و بی پولی را تحمل می کنیم، به خانواده من فحش و ناسزا می دهند. به خدا دیگر خسته شده ام و دلیلی ندارد که این همه به خودم زجر و سختی بدهم که با این شرایط بمانم؛ آیا من به دنبال اسم و رسم هستم؟