ایسنا/ سرمربی تراکتورسازی می‌گوید ممکن بود تیمش با اختلاف بیشتری مقابل استقلال شکست بخورد.
جان توشاک بعد از شکست سه بر صفر تیمش مقابل استقلال در نشست خبری اظهار کرد: ما سه گل دریافت کردیم اما ممکن بود نتیجه بدتر از این برای ما باشد. ممکن بود تعداد اختلاف تیم‌ها بیشتر از پنج گل باشد و ما پنج گل دریافت کنیم. تیم میزبان از ما خیلی بهتر بود.
سرمربی تراکتورسازی در باره نقش مدافعین در این شکست و عملکرد فروزان بیان کرد: مشکل از خود مربی شروع می‌شود. امروز من روز خوبی نداشتم. توشاک امروز اشتباه کرد و باید امروز را فراموش کند. من باز هم تکرار می‌کنم که تیم حریف از ما خیلی بهتر بود ولی نمی‌خواهم در مورد فرد خاص و یا اشتباه خاصی صحبت کنم. باید به مربی و تیم حریف تبریک بگویم و باید سخت تر در ادامه کار کنیم.
توشاک در واکنش به این سوال که تیم مد نظر شما چه زمانی شکل می‌گیرد، اظهار کرد: در مورد اینکه چه زمانی ما به هماهنگی می‌رسیم، مطمئن نیستم اما ما ۷ بازی در پیش فصل انجام دادیم و تا به امروز در هیچ دیداری بازنده نبودیم. ۵ یا ۶ بازیکن جدید در روزهای گذشته به ما اضافه شدند و مشکلی که الان داریم این است که وضعیت بدنی بازیکنان جدید با قدیمی هماهنگ نیست. شاید این اشتباه ما بود و باید با بازیکنانی به زمین می‌رفتیم که در پیش فصل کنار ما بودند. بازیکنان جدید هنوز برای اضافه شدن به ترکیب آماده نیستند و به زمان نیاز داریم.
وی در ادامه درباره عملکرد ضعیف خط حمله این تیم بیان کرد: امروز ۲ یا چند فرصت خوب به ویژه در نیمه اول داشتیم اما تعداد موقعیت گل مهم نیست و مهم این است که عملکرد تیمی ما ضعیف بود. موضوعی که باید بگویم این است که باید سخت‌تر کار کنیم. اشتباهاتی که در ۱۰ روز گذشته کردیم باعث شد این شکست رقم بخورد. شما دیدید که در زمین چه اتفاقی رخ داد. مقصر این باخت من هستم.
او در ادامه در واکنش به نتیجه نگرفتن تیم‌های پر ستاره و کهکشانی مانند استیل آذین و رئال مادرید و احتمال وقوع آن برای او عنوان کرد: منظور شما از تیم کهکشانی چیست؟ من امروز تیم کهکشانی در زمین ندیدم و تنها ستاره‌ای که دیدم در آسمان بود. منظور شما کدام بازیکن است؟
خبرنگار در ادامه به حضور دژاگه، شجاعی و دو بازیکن انگلیسی و حضور توشاک در تبریز اشاره کرد که سرمربی تراکتورسازی گفت: من بازیکن نیستم و اسم بزرگی در تیم، چه خودم و چه بازیکنان نمی‌بینم. ما دو بازیکن از بریتاینا جذب کردیم که به طور کامل آنها را نمی‌شناختیم و به زمان لازم داریم. برای من اسم های بزرگ نیستند.
توشاک در واکنش به این موضوع که چرا تنها در نشست خبری شرکت می‌کند، گفت: من در یک نشست خبری در هفته شرکت می‌کنم. اگر قرار باشد هفته ای ۴ نشست خبری برگزار کنم، ممکن است دیگران ناراحت شوند و شکایت کنند. سعی می‌کنم یک بار در هفته در نشستی شرکت کنم که همه در آن حضور دارند و همه با هم می‌توانید از من سوال کنید.
سرمربی ولزی در پاسخ به این سوال که چرا از دژاگه و شجاعی بعد از دو ماه دوری از فوتبال استفاده کردید، گفت: این یک سوال خوب بود. این تصمیم من یک اشتباه بود. ما در پیش فصل ۵ بازی انجام دادیم. در هیچ دیداری نباختیم و با بازیکنانی به میدان رفتیم که در پیش فصل در کنار ما حضور داشتند. بازیکنانی که شما نام بردید، ۴ روز است به ما اضافه شدند و حالا باید بگویم مقصر من هستم و شما درست می گویید.