مهر/ در هفته‌ای که اغلب بازیهای برگزار شده در لیگ برتر با نتیجه مساوی به پایان رسید، تنها استقلال تهران و پدیده خراسان موفق به شکست دادن حریفان خود شدند.
هفته سوم رقابتهای لیگ برتر با انجام ۸ بازی پشت سر گذاشته شد. ۶ بازی از این ۸ بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید تا بتوان به این هفته لقب هفته مساوی‌ها را داد. یک دیدار هم در حالی برنده-بازنده داشت که تک گل آن در دقیقه ۹۳ به ثمر رسید تا به لطف آن گل استقلال تنها تیم برنده هفته سوم نباشد.
اما عجیب تر این که از ۶ دیداری که با نتیجه مساوی به پایان رسید ۴ بازی بدون گل بود و دو بازی با نتیجه مساوی یک-یک به اتمام رسید تا در مجموع هفته‌ای بسیار کم گل را سپری کرده باشیم.
کم گل ترین هفته
در هفته سوم تنها ۸ گل به ثمر رسید تا معدل یک گل برای هر بازی در این هفته ثبت شود. هفته سوم کم گل ترین هفته لیگ هجدهم تا امروز است. در این هفته تنها تیم استقلال موفق شد بیشتر از یک گل در بازی به ثمر برساند که این آمار برای لیگ حرفه‌ای تاسف بار است.
از ۱۶ تیم حاضر در این مسابقات در هفته سوم تنها ۶ تیم موفق به گلزنی شدند و ۱۰ تیم از به ثمر رساندن گل عاجز ماندند. ضمن این که در این هفته هیچ بازیکنی نتوانست بیشتر از یک گل به ثمر برساند.
دو پنالتی و یک گل به خودی
از مجموع ۸ گلی که در این هفته به ثمر رسید ۲ گل از روی نقطه پنالتی بود و یک گل هم توسط مدافعان حریف به اشتباه وارد دروازه خودی شد تا تنها شاهد ۵ گل در جریان بازی بوده باشیم. حسین ابراهیمی از گسترش فولاد و محمد عباس زاده از نساجی دو بازیکنی بودند که از روی نقطه پنالتی گلزنی کردند و هادی عبدالله زاده نیز تنها بازیکنی بود که به اشتباه دروازه خودی را باز کرد.
۲۷ اخطار و یک اخراج
در ۸ بازی برگزار شده در هفته سوم داوران ۲۸ بار دست به کارت شدند. ۲۷ کارت زرد و یک کارت قرمز ماحصل عملکرد داوران در این هفته بود. مهران درخشان مهر بازیکن تیم فوتبال ذوب آهن تنها بازیکن اخراجی این هفته بود.
پرگل و بی اخطار
دیدار دو تیم استقلال و تراکتورسازی که جذاب ترین و پر گل ترین بازی هفته سوم بود، تنها دیداری بود که بدون دریافت کارت به پایان رسید تا این بازی سالم ترین بازی هفته باشد. بازی بین تیم‌های استقلال خوزستان مقابل پرسپولیس به همراه بازی فولاد مقابل نفت مسجد سلیمان هر کدام با ۶ اخطار پر برخورد ترین بازی هفته بود.
فولاد، خشن ترین تیم هفته
تیم فوتبال فولاد با دریافت ۴ کارت زرد بیشترین تعداد کارت زرد را دریافت کرد تا خشن ترین بازی هفته سوم رقابتها باشد. سوارز تارتا، میلاد بدرقه، حسن بیت سعید و عبدالله کرمی چهار بازیکن اخطاری فولاد در این دیدار بودند.