میزان/ مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی در گذشته مشکلات زیادی با کارلوس کی‌روش داشت و حالا ممکن است این اختلافات بار دیگر سر باز کند.
روز گذشته علیرضا اسدی رسماً به عنوان مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی منصوب شد و این شاید تازه آغاز چالش باشگاه تبریزی با تیم ملی باشد.
کمتر کسی در فوتبال ایران است از رابطه نه چندان حسنه کارلوس کی‎روش با علیرضا اسدی خبر نداشته باشد. اسدی چند سالی به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال کار کرد و در این راه بار‌ها با کی‎روش به مشکل خورد.
اختلاف با کی‎روش در نهایت باعث شد اسدی از سمتش استعفا بدهد. حدود ۱۳ ماه پیش بود که کی‌روش با انتشار بیانیه‎ای در صفحه شخصی خودش در فیسبوک، اسدی را «جادوگر» خطاب کرد. دبیرکل وقت فدراسیون فوتبال هم در مقابل زیاده‌خواهی کی‎روش کم نیاورد و طی مصاحبه تندی مدعی شد «حتماً کی‎روش در باغ وحش بزرگ شده است که از ادبیات مار و عقرب استفاده می‎کند»!
با گذشت ۴۰۰ روز از جنگ کی‌روش و دبیرکل، اسدی با یک سمت جدید به فوتبال ایران برگشته است. او حالا مدیرعامل شده، آن هم مدیرعاملی باشگاهی شده که ۲ کاپیتان تیم ملی در آن توپ می‎زنند.
از سابقه درخشان کی‎روش و اسدی در دعوا با یکدیگر خیلی راحت می‌توان حدس زد که آنها ممکن است بار دیگر بخواهند با یکدیگر به مشکل بخورند؛ البته این بار دیگر «تاجی» وجود ندارد که بخواهد با برکناری اسدی دعوا را بخواباند. این بار اسدی با در اختیار داشتن دو کاپیتان تیم ملی دست بالا را در دعوا در اختیار دارد.
ممکن است در طول برنامه آماده‎سازی گرانقیمت تیم ملی برای جام جهانی، کی‎روش در مواقعی (غیر از فیفادی‎ها) بخواهد بازیکنانش را در اختیار داشته باشد اسدی احتمالاً زیر با چنین درخواستی نخواهد رفت. در صورتی که کی‎روش بخواهد به آینده مشترک با ایران باور داشته باشد، او باید خودش را مهیای یک چالش احتمالی بکند؛ چالشی برای در اختیار گرفتن کاپیتانش‎هایش در سال جام ملت‌های آسیا.