ورزش 3/ راینهارد گریندل، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان در مصاحبه با روزنامه‌ی آلمانی بیلد در مورد تصمیمات این فدراسیون برای ایجاد تغییرات در سیستم تیم ملی این کشور بعد از ناکامی فاجعه‌بار فوتبال آلمان در جام جهانی روسیه اظهار نظر کرد.
راینهارد گریندل در مصاحبه با بیلد گفت:" تصمیم‌های مناسبی اتخاذ شده است.
اولین تصمیم ما این است که با ارائه‌ی راهکارهایی تیم ملی دوباره به هواداران نزدیک شود.
به اعتقاد من برگزاری بیشتر جلسات تمرینی تیم ملی به صورت باز و عمومی و کاهش قیمت بلیط‌ بازی‌های تیم ملی می‌تواند از این نظر کمک‌کار ما باشد.
متاسفانه ما به دلیل قراردادهایی که با اسپانسرها و شبکه‌های پخش تلویزیونی داریم برای کاهش بلیط‌ها از انعطاف‌پذیری لازم برخوردار نیستیم. از طرف دیگر اصطلاح مانشافت که برای اشاره به تیم ملی در آلمان به کار می‌رود و در زبان آلمانی به معنای تیم است، باید تغییراتی را تجربه کند تا روح حماسی بیشتری در خود داشته باشد و نماینده‌ی بهتری از فوتبال ملی این کشور باشد. این هم از مواردی است که باید مورد بررسی قرار گرفته و محک بخورد".
گریندل در مورد اتهام‌های مسوت اوزیل به فدراسیون و شخص او در مورد نژادپرستی گفت:" همکاران من در فدراسیون فوتبال آلمان و یوفا مرا خوب می‌شناسند و می‌توانند درباره‌ی صحت این ادعاها اظهار نظر کنند".
گریندل درباره‌ی یواخیم لو که قرار است تحلیل رسمی خود درباره‌ی کارنامه‌ی تیم ملی در جام جهانی روسیه را روز بیست و نهم آگوست ارائه دهد گفت:" من و یواخیم لو در چندین جلسه در مورد این ایده‌ها صحبت کرده‌ایم. اینکه تونی کروس اخیراً تصمیم گرفته به بازی در تیم ملی ادامه دهد نشان می‌دهد تصمیم ما برای وقت دادن به یواخیم لو درست بوده. او در این مدت با بازیکنان تیم ملی صحبت کرده و از این گفت و گوها نتایج خوبی گرفته. من به سرمربی تیم ملی اعلام کرده‌ام که به اعتقاد من تیم ملی به تغییراتی عمیق نیاز دارد. البته منظور بیشتر تغییرات عملکردی است تا تغییر بازیکنان. تیم ملی باید با شور و شوق و جدیت بیشتری کار کند و با میل و خواست پیروزی به میدان برود".