باشگاه خبرنگاران/ سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) به شکست تیم ملی فوتبال کشورمان برابر میانمار در بازی های آسیایی 2018 اندونزی واکنش نشان داد.
تیم ملی فوتبال امید ایران در آخرین بازی اش در مرحله گروهی بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا از ساعت ۱۳:۳۰ امروز(دوشنبه) در ورزشگاه پاتریوت چاندرابهاگا به مصاف میانمار رفت و در نهایت در عین ناباوری 2-0 برابر حریف خود شکست خورد.
سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) در واکنش به شکست تیم ملی فوتبال کشورمان برابر میانمار نوشت؛ اندوه بسیار برای میانمار، میانمار ایران را گیج و مبهوت کرد.
ای اف سی با اشاره به نتایج دو بازی امروز گروه f نوشت، میانمار و کره شمالی به ترتیب ایران و عربستان سعودی را گیج و مبهوت کردند.
با این نتایج هر 4 تیم 4 امتیازی شدند و تفاضل گل تیم ها جایگاه آنها را در این گروه مشخص کرد- ایران صدرنشین شد،کره شمالی در جای دوم ایستاد و عربستان و میانمار هم سوم و چهارم شدند.
ایران و کره شمالی به طور مستقیم به مرحله حذفی راه یافتند، در حالی که عربستان سعودی نیز احتمالا صعود کند اما میانمار بدشانس از دور رقابت ها کنار رفت.دو گل در نیمه دوم پیروزی 2-0 میانمار بر تیم ملی ایران در ورزشگاه پاتریوت چاندرابهاگا را مسجل کرد.
ایران برای کسب صدرنشینی گروه پا به این مسابقه گذاشت،اما میانمارکه کره شمالی ،دارنده مدال نقره ی بازی های آسیایی 2014 را در بازی اول 1-1 متوقف کرده بود، با روحیه بازی کرد.
تیم ملی جوان ،در نیمه اول نسبتا محتاطانه بازی کرد، در حالی که میانمار به شدت فشار می آورد و به دنبال برتری در دقایق اول بازی بود، اما هر دو طرف به زحمت به یک سوم همدیگر رسیدند، و این بن بست تا پایان نیمه اول ادامه داشت.
میانمار در نیمه دوم با رویکردی تهاجمی بازگشت و در دقیقه 56، «لوین مو»، با گلی فوق العاده بن بست را شکست.
در دقیقه 60 وایی هتت جایگزین «لویین مو» شد و تنها دقیقه هشت دقیقه گل دوم میانمار را به ثمر رساند.