خبر ورزشی/ مهاجم آرام و کم‌حاشیه پرسپولیس به خبرورزشی گفت: مهم این است که پرسپولیس به گل برسد نه من!

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

علی علیپور مهاجم آرام و کم‌حاشیه پرسپولیس به عنوان آقای گل فصل گذشته لیگ هجدهم را کلید زد و اتفاقاً در همان بازی اول مقابل پدیده توانست گلزنی کرده و خودش را نشان بدهد، اما در سه هفته گذشته، پایش به گلزنی باز نشد و این موضوع کمی نگران‌کننده به نظر می‌رسد. با علی قبل از بازی پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان برای دقایقی گپ زدیم که می‌خوانید.
مشکلات داریم، بدشانس بودیم
ما در دو بازی گذشته نتوانستیم به پیروزی برسیم و با دو حریف باانگیزه‌مان به تساوی رسیدیم، اما این موضوع را فراموش نکنید که در کل این فصل، با مشکلات بزرگی مواجه هستیم. فارغ از اتفاقاتی که در اهواز برای تیم‌مان رخ داد، باید بگویم بدشانسی‌هایی هم داشتیم. هیچ تیمی به اندازه پرسپولیس با مشکل مواجه نبود چراکه نتوانستیم بازیکنی بگیریم و از سوی دیگر، چند بازیکن خوب‌مان هم از پرسپولیس رفتند. همه این عوامل در کنار هم باعث از دست رفتن ۴ امتیاز در دو بازی اخیر شد.
اتحادمان عالی است
صحبت کردن از مشکلات، شاید تکراری شده باشد، اما همه می‌دانند از چه چیزی حرف می‌زنیم. این فصل برای‌مان با همیشه متفاوت است و باید حداقل تا نیم‌فصل با همین مشکلات، کار را پیش ببریم. البته حضور و ادامه فعالیت بازیکنان در این فصل، اتحاد خوبی برای تیم‌مان به وجود آورده و همدلی در تیم‌مان عالی است. اگر کمی خوش‌شانسی می‌آوردیم، وضعیت‌مان با امروز متفاوت بود. از طرفی، بازی کردن در لیگ سخت شده و همه تیم‌ها برای کسب برد وارد زمین می‌شوند و هیچ تیم آسانی وجود ندارد.
تنها یک راه باقی‌مانده است
ما مجبوریم با وجود تمام مشکلاتی که داریم، کار را ادامه دهیم. فقط یک راه باقی‌مانده آن‌هم تمرین کردن است. با این کار می‌توانیم برای بازی‌های بعدی آماده شویم. بازیکنان‌مان کم هستند و نسبت به سال‌های قبل، شرایط سخت‌تری داریم ولی چاره‌ای نیست، باید با تمرین بیشتر، کارمان را پیش ببریم.
مهم این است که پرسپولیس گل بزند نه من
من دنبال مسائل بیرون از زمین نیستم و نمی‌خواهم تمرکزم را صرف حاشیه‌ها و شایعات کنم. باید متمرکز و رو به جلو باشم. شاید برخی می‌خواهند با ایجاد شایعاتی مثل اینکه علیپور کم گل می‌زند، تمرکزم را از بین ببرند، اما من توجهی به این شایعات ندارم و می‌گویم از نظر من هیچ چیز نسبت به گذشته تغییر نکرده است. ما در پرسپولیس فقط یک هدف داریم و آن هم موفقیت است. مهم این است که پرسپولیس در هر بازی گل بزند نه من. این تفکر همه بچه‌های تیم است. ما ممکن است فرصت‌هایی داشته باشیم، اما یار کناری‌مان در موقعیت بهتری قرار بگیرد که طبیعتاً در این شرایط باید پاس بدهیم. فوتبال، یک بازی گروهی است و نباید خودخواهانه در آن عمل کرد.
می‌دانم انتظارات بالاست
من خوب می‌دانم به خاطر عنوان آقای گلی که فصل قبل به دست آوردم، همه می‌خواهند در این فصل هم گل‌های زیادی بزنم. اتفاقاً انگیزه‌هایم بالاست و دلم می‌خواهد روند فصل قبل را تکرار کنم ولی من که تنها در تیم نیستم. ما یک مجموعه هستیم که یک‌سری دستورات از کادر فنی دریافت می‌کنیم. قرار نیست همیشه یک نفر گل بزند. من تلاش می‌کنم تیمم برنده باشد و دنبال این نیستم که خودخواهانه بگویم فقط من باید گلزنی کنم. مطمئن باشید این تفکر در همه بچه‌ها وجود دارد و هیچ‌کس به خودش فکر نمی‌کند. فصل قبل هم، من جزئی از تیم بودم و تلاش سایر بازیکنان را به گل تبدیل می‌کردم.
کیفیت پرسپولیس بالاست
باید این موضوع را گوشزد کنم که کیفیت کل تیم‌مان بالاست و توانایی هر بازیکن هم مشخص است. فصل قبل با همین بازیکن، به علاوه چند نفر دیگر توانستیم قهرمان شویم. حالا مشکلاتی داریم، اما کیفیت پرسپولیس را هم پایین نیاورده‌ایم. در همین ۴ بازی بار‌ها موقعیت گلزنی ایجاد کردیم و ۸ امتیاز هم گرفتیم بدون اینکه گلی بخوریم. می‌بینید که هر تیمی مقابل ما قرار می‌گیرد، در لاک دفاعی فرومی‌رود و ما بیشترین میزان تصاحب توپ در هر بازی را داریم. همین حالا، مردم پرسپولیس را گزینه قهرمانی می‌دانند و امیدواریم طوری کار کنیم که مردم خوشحال شوند.
چرا می‌گویند ما ضعیف شده‌ایم؟
در بازی با فولاد خوزستان عملکرد بسیار خوبی داشتیم و ۳ گل زدیم تا برنده باشیم. این قدرت واقعی ما نبود، اما شب خوبی برای هواداران ساختیم و نشان دادیم تیم‌مان چه پتانسیل‌هایی دارد، اما بعد از دو تساوی که همراه با اتفاقات و بدشانسی‌هایی بود، برخی گفتند پرسپولیس ضعیف شده در حالی که اصلاً این‌طور نیست. تاکتیک‌های برانکو همیشه باعث شده پرسپولیس تهاجمی بازی کند و سرتر از حریفانش باشد. ما با همین تاکتیک‌ها که برخی فکر می‌کنند کهنه است، دو قهرمانی و یک نایب‌قهرمانی کسب کرده‌ایم و آمار، همه چیز را نشان می‌دهد. من شخصاً این را می‌گویم که به کار کردن با برانکو افتخار می‌کنم.
همه دنبال دفاع هستند
ما باید همیشه منتظر باشیم که رقبا مقابل‌مان با تاکتیک‌های تدافعی به میدان بروند. هر تیمی مقابل پرسپولیس وارد زمین می‌شود، از تاکتیک‌های دفاعی بهره می‌برد تا شاید بتواند با این نوع فوتبال از ما یک امتیاز بگیرد و یا با گل‌های کمتری ببازد. چیزی در تیم ما نسبت به فصل قبل تفاوت نکرده و همیشه هجومی بازی می‌کنیم، اما باید شرایط‌مان را هم ببینید.
تصادفاً همه عکس‌هایم پاک شد!
متأسفانه برخی شایعه کرده‌اند که قرار است از پرسپولیس جدا شوم در حالی که خودم هنوز چیزی در این مورد نمی‌دانم. در همین شرایط، اتفاقی در اینستاگرام افتاد و همه گفتند علیپور عکس‌هایش را پاک کرده تا آماده رفتن شود، اما موضوع اینجاست که من فقط خواستم عکس‌هایم را آرشیو کنم ولی بعد از اینکه آن‌ها را آرشیو کردم، چون بلد نبودم عکس‌ها را برگردانم، همه عکس‌هایم پاک شد!
با برد نفت برای الدحیل خط و نشان می‌کشیم
در این هفته باید مقابل صنعت نفت در آبادان که به لحاظ جوی با تهران قابل مقایسه نیست، بازی کنیم. امتیازات این دیدار برای‌مان مهم است و مثل همیشه برای کسب برد به میدان می‌رویم. امیدوارم بتوانیم با دست پر در این بازی به رختکن برگردیم. ان‌شا‌ءا... با کسب پیروزی در این بازی، از حالا برای الدحیل قطر نیز خط و نشان می‌کشیم.
الدحیل قوی‌ترین تیم قطر است
ما در دوره قبلی لیگ قهرمانان آسیا با لخویا که نام سابق الدحیل است بازی کردیم و اکثرشان همین بازیکنان الدحیل بودند که آن‌ها را شکست دادیم، اما حالا شرایط فرق دارد. آن‌ها قوی‌ترین تیم قطر شده‌اند، همه تیم‌ها را شکست دادند و فصل قبل در همه جام‌ها، قهرمانی به دست آوردند. واقعاً حریف سرسختی مقابل‌مان ایستاده و از سوی دیگر، مشکلات خودمان را هم داریم ولی همه بازیکنان مصمم و همدل هستند تا بتوانند با ارائه یک بازی خوب هواداران‌مان را شاد کنیم. همان‌طور که می‌دانید بازیکنان پرسپولیس به قدری حرفه‌ای هستند که غیر از کسب برد، به مسائل دیگری فکر نمی‌کنند. امیدواریم در کنار هم بتوانیم در دو بازی رفت و برگشت، نتیجه قابل قبولی کسب کنیم.