تسنیم/ یکی از تیم‌های دسته اول فوتبال انگلیس برای بالا بردن شانس پیروزی خود در بازی‌های خانگی‌اش دست به اقدام عجیبی زده است.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

باشگاه نوریچ انگلیس در اقدامی عجیب که نوعی الگوبرداری از فوتبال آمریکایی است، در ورزشگاه خانگی خود «کارو رود»، اتاق رختکن تیم میهمان را تغییر دکوراسیون داده و آن به رنگ صورتی درآورده است چرا که مسئولان باشگاه بر این باورند که بنا بر توضیه روانشناسان قرار دادن بازیکنان تیم حریف در معرض این رنگ، سطح هورمون مردانه (تستوسترون) را در آنها کاهش می‌دهد و منجر به افت قوای جسمانی‌شان می‌شود.
این اقدام که بیشتر به نظر می‌رسد یک تاکتیک روانی باشد، توسط برخی از تیم‌های لیگ فوتبال آمریکایی صورت می‌گیرد.
نتایج چندین تحقیق صورت گرفته در خصوص اثرات قرار گرفتن افراد در معرض رنگ صورتی نشان می‌دهد که این رنگ باعث پایین آمدن سطح تستوسترون و حالت تهاجمی در افراد می‌شود. به همین دلیل در برخی زندان‌ها، دیوارها به رنگ صورتی رنگ‌آمیزی می‌شوند تا موجب آرام‌تر شدن زندانیان شود.
با این حال استفاده از این حربه هنوز برای «قناری‌ها»ی جزیره جواب نداده است چرا که آنها در اولین هفته از لیگ دسته اول فوتبال انگلیس، در بازی خانگی‌شان مقابل وست‌برموویچ با نتیجه 4 بر 3 مغلوب شدند. آنها اما امیدوارند که فردا (چهارشنبه) در بازی خانگی بعدی‌شان مقابل پرستون نورث‌‌اِند، اولین برد خانگی‌شان را کسب کنند.