ورزش 3/ سرخیو راموس، کاپیتان رئال مادرید و مدافع این تیم که روحیاتی بسیار شبیه به مهاجمان دارد، به دنبال شکستن رکوردی تاریخی است.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

کاپیتان رئال تنها 10 گل با تبدیل شدن به گلزن ترین مدافع تاریخ لالیگا فاصله دارد. او تا به اینجا در 434 بازی برای رئال، 57 گل به ثمر رسانده و رکورد دار این موضوع، رونالد کومان است که در بارسلونا موفق شد 67 گل به ثمر برساند.
این رکورد کومان هیچگاه خطری را برای خود احساس نکرد تا وقتی راموس به رئال آمد و درخشش خود را شروع کرد و گلی که او در این فصل مقابل خیرونا به ثمررساند، گلزنی او در 15 فصل گذشته را تثبیت کرد.
کاپیتان رئال فوتبال را در فصل 04-2003 آغاز کرد و اگر از زمان حضورش در سویا تا به حال، میانگینی بگیریم، او در هر فصل به صورت میانگین، 3.8 گل در لالیگا به ثمر رسانده ولی از حالا به بعد که راموس به پنالتی زن اول رئال تبدیل شده، این آمار می‌تواند با شیب بسیار بیشتری افزایش پیدا کند.
پایین تر از راموس نیز دو مدافع دیگر از رئال مادرید قرار گرفته اند. فرناندو ایه رو، کاپیتان سابق رئال و روبرتو کارلوس، مدافع چپ افسانه ای سپیدپوشان. موضوع در مورد ایه رو کمی متفاوت است زیرا او 51 گل به عنوان مدافع و 54 گل به عنوان هافبک به ثمر رسانده است.

ايران مهربان
سيل آگهی