تسنیم/ فدراسیون فوتبال جهان قصد دارد تعداد بازیکنانی که تیم‌های باشگاه می‌توانند قرض بدهند را کاهش دهد.
قصد دارد اصلاحاتی را در سیستم نقل و انتقالات فوتبال باشگاه ایجاد کند و به همین منظور طرح کاهش تعداد بازیکنانی که تیم‌ها می‌توانند قرض دهند را به 6 نفر محدود کند. این تصمیم فیفا برای جلوگیری از انباشته شدن بازیکنان مستعد جوان در تیم‌های باشگاهی با هدف کسب درآمد از انتقال آنهاست.
در همین راستا کمیته سهامداران فیفا روز سه‌شنبه با حضور نمایندگانی از اتحادیه باشگاه‌های اروپا، مجمع لیگ‌های جهان و فیف‌پرو و همچنین نمایندگان اتحادیه‌های عضو فدراسیون جهانی فوتبال، کنفدراسیون‌ها و مدیریت فیفا جلسه‌ای برگزار کرده و در آن طرح محدودیت انتقال قرضی بازیکنان را مورد بررسی قرار داده است.
این طرحی بخشی از بسته اصلاحات سیستم نقل و انتقالات فوتبال و با هدف افزایش شفافیت و حفاظت از انسجام و یکپارچگی این سیستم است.
جانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در این خصوص اظهار داشت: ما همه را دور میز آورده‌ایم و تمام عوامل کلیدی این صنعت درک کرده‌اند که باید اقدامی صورت بگیرد که نتیجه‌اش پیشنهاد اصلاحاتی بود که امروز در موردش به توافق رسیدیم. این یک قدم اولیه قابل توجه به سمت افزایش شفافیت در اجرای مؤثیر قوانین است.
پیشنهاد کمیته سهامداران فیفا که برای تصویب به شورای فیفا ارسال خواهد شد، شامل بند‌های دیگری از جمله معرفی سیستم الکترونیکی برای ثبت نقل و انتقالات در سطح ملی، وضع قوانین جدید و قویتر برای فعالیت مدیران برنامه و انسجام در حوزه نقل وانتقالات داخلی است.
چندی پیش نشریه فرانس فوتبال گزارشی در خصوص نقل وانتقالات قرضی فوتبال اروپا منتشر کرده بود که در آن آمده بود باشگاه یوونتوس فصل گذشته 41 بازیکنش را در رده‌های مختلف قرض داده است. این باشگاه همچنین اعلام کرده بود که اودینزه 27 بازیکن، چلسی 22 بازیکن و منچسترسیتی هم 18 بازیکن‌شان را قرض داده‌اند./
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی