مهر/ پرتابگر دیسک کشورمان مدال طلای بازی‌های پاراآسیایی برای برای ایران به ارمغان آورد. این چهاردهمین مدال طلای کاروان ورزش ایران در این بازی‌هاست.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

در ادامه رقابت های دوومیدانی بازیهای پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، فرزاد سپهوند و شهرام حسن پور نمایندگان کشورمان در ماده پرتاب دیسک کلاس ادغامی F۴۳/۴۴ - F۶۲/۶۴ به مصاف حریفانشان رفتند که در پایان سپهوند موفق به کسب مدال طلا شد و حسن پور به عنوانی بهتر از ششمی نرسید.
سپهوند با ثبت حد نصاب ۵۴/۶۱ ضمن کسب مدال طلا رکورد جهان را نیز جا به جا کرد. در این ماده پرتابگران هندی به ترتیب با ۴۵/۴۱ و ۴۶/۶۴ به مدال های نقره و برنز دست یافتند. شهرام حسن پور دیگر نماینده کشورمان در این ماده با ۳۸/۲۶ به عنوانی بهتر از ششمی نرسید.
مدال آوران ایران در سومین دوره بازیهای پاراآسیایی به شرح زیر است:
طلا:
۱- شاهین ایزدیار - شنا
۲- ساره جوانمردی - تپانچه ۵۰ متر P۴
۳ - رقیه شجاعی - تفنگ بادی ایستاده ۱۰ متر
۴- علیرضا قلعه ناصری - پرتاب دیسک
۵ - یونس سیفی پور - پرتاب وزنه کلاس F۳۲
۶- شاهین ایزدیار - شنا ۱۰۰ متر آزاد
۷ - امیر جعفری - وزنه بردارری ۵۹ کیلوگرم
۸ - عذرا مهدوی کیا - دوومیدانی ۱۵۰۰ متر
۹ - وحید علی نجیمی- دوومیدانی ۲۰۰ متر
۱۰ - مهدی اولاد - ماده پرتاب وزنه کلاس F۱۱
۱۱ - محمدرضا احمدی - پرتاب وزنه
۱۲ - ساره جوانمردی - تپانچه ۱۰ متر بادی کلاس Sh۱
۱۳ - شاهین ایزدیار - شنا ماده ۲۰۰ متر مختلط کلاس SM۱۰
​۱۴ - فرزاد سپهوند - دوومیدانی
نقره:
۱ - بهزاد عزیزی - پرتاب نیزه
۲ - جلیل باقری - پرتاب دیسک
۳ - یوسف یوسفی - وزنه برداری ۵۹ کیلوگرم
۴ - علی اصغر جوانمردی - پرتاب وزنه
۵ - جاوید احسانی شکیب - ترتاب دیسک
۶ - علی الفت نیا - دو و میدانی ۲۰۰ متر
۷ - زهرا صالحی - پرتاب نیزه
۸ - هاجر صفرزاده - دوی ۲۰۰ متر کلاس T۲۲
۹ - نورمحمد آرخی - ماده پرتاب وزنه کلاس F۱۱
۱۰ - سامان پاکباز - کلاس F۱۲ پرتاب وزنه
​۱۱ - سمیرا ارم - تپانچه ۱۰ متر بادی کلاس Sh۱
برنز:
۱ - سیدعرفان حسینی - پرتاب نیزه
۲ - زهرا برناکی - پرش طول
۳ - حسن جانفشان - تنیس روی میز
۴ - حامد امیری- پرتاب دیسک
۵ - میثم بنی طبا - جودو ۶۰ کیلوگرم
۶ - رضا غلامی- جودو ۶۶ کیلوگرم
۷ - علی امیدی – دو و میدانی
۸ - امید ظریف صنایع T۱۳- دوومیدانی ۲۰۰ متر
۹ - داودعلی قاسمی T۳– دو و میدانی ۲۰۰ متر
​۱۰ - احمد اجاقلو - دوومیدانی - ۲۰۰ متر
۱۱ - عذرا مهدوی کیا - پرتاب نیزه کلاس F۱۲/۱۳
۱۲ - سولماز بازرگان - پرتاب دیسک
​۱۳ - مسعود حیدری - کلاس F۱۲ پرتاب وزنه
​۱۴ - حمزه محمدی - وزنه برداری
​۱۵ - مهدی علیزاده - پرتاب وزنه
​۱۶ - امید ظریف - دوومیدانی


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید