تسنیم/ مائده برهانی، لژیونر والیبال بانوان ایران گفت: متاسفانه بازیکنان در لیگ به جای پیشرفت دربرخی مواقع پسرفت می‌کنند.
مائده برهانی اظهار داشت: شرایط در لیگ ترکیه بسیار خوب و همه چیز مساعد است. باشگاه پایبند به تعهداتش است. در فاصله‌ای که به لیگ ترکیه پیوستم سه بازی دوستانه را برای تیمم انجام دادم که بسیار خوب بود.
وی افزود: سطح فنی لیگ ترکیه بسیار بالاست. من در لیگ یک ترکیه بازی می کنم. در سوپرلیگ 12 تیم حضور دارند. در لیگ یک دو گروه 14 تیمی است. از این تعداد دو گروه 4 تیمی که در مجموع 8 تیم می‌شود به مرحله پلی آف راه پیدا می‌کنند. لیگی بسیار حرفه ای و سطح بالا، بسیار خوشحالم که دراین فضا بازی می‌کنم.
ملی‌پوش تیم والیبال بانوان ایران ادامه داد: واقعا هر بازی دراین لیگ درس های زیادی برایم دارد. در سه بازی دوستانه ای که حضور داشتم تجربیات بسیار ارزشمندی کسب کرد. با توجه به این که سال گذشته در لیگ بلغارستان بازی کرده بودم به سرعت توانستم در اینجا نیز با شرایط وفق پیدا کنم و سریع جا بیفتم.
برهانی یادآورشد: در حال حاضر تنها بازیکن خارجی تیم من هستم، البته گفته شده است که در پست دریافت بازیکن خارجی دیگری نیز اضافه خواهد شد که دراین مورد خیلی اطلاعات زیادی ندارم و نمی‌دانم برنامه باشگاهم چیست.
وی اشاره‌ای نیز به قراردادش با تیم «کچورن اسپور» داشت و دراین باره گفت: قراردادم را فعلا برای یک فصل بسته ام، البته مسئولان باشگاه از همان اول می‌خواستند که قراردادم دوساله بسته شود. الان هم زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه دو ساله قرار داد ببندند وجود دارد. باشگاه دوست دارد که قراردادم را تمدید کنم. باید ببینم در فصل آینده چه می‌شود، البته من هم راغبم که قراردادم را تمدید کنم اما باید ببینم تا پایان فصل چه پیش می آید.
کاپیتان تیم ملی ایران یادآور شد: قطعا حضور بازیکنان تیم ایران در لیگ های خارجی تاثیرات مثبتی بر والیبال بانوان ایران خواهد گذاشت. متاسفانه لیگ ما به لحاظ فنی و مالی خیلی خوب نیست. همین امر باعث می شود تا بازیکنان انگیزه زیادی نداشته باشند.
وی تصریح کرد: در لیگ ایران بازیکن خارجی نداریم. به لحاظ فنی سطح بالایی را شاهد نیستیم. در واقع لیگ ایران فرسایشی است و مانعی برای پیشرفت بازیکنان است. بازیکنان به تیم ملی راه پیدا می‌کنند و به سطح بالایی می رسند اما پس از ورود به لیگ با شرایطی روبرو می شوند که به جای پیشرفت، در برخی مواقع پسرفت دارند. امیدوارم لیگ ما نیز روزی پویا شود و یا تعداد بازیکنان لژیونر ما بیشتر شود.
مائده برهانی گفت: تمام تلاش من این است که در لیگ ترکیه نماینده خوبی برای والیبال بانوان ایران باشم و تجربیات ارزشمندی را کسب کنم. خوشبختانه در همین چند بازی دوستانه کارشناسان و مسئولان باشگاه از عملکردم خیلی راضی بودند. حضورم در لیگ ترکیه نیز با توجهات زیادی همراه بود تا جایی که می‌گفتند توانایی دختران ایرانی بسیار بالا است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید