خبر ورزشی/ ۶ سال پیش سرمربی استقلال در مرتبه اول و دوم به حرف ترکی توجه کرد ولی در نهایت باعث شد تا داور مشهدی کشورمان از کوره دربرود و با دست سکو‌ها را به شفر نشان بدهد.
در دقیقه ۸۰ بازی قبلی استقلال در چارچوب دیدار عقب‌افتاده هفته ششم لیگ برتر مقابل نفت مسجدسلیمان، وینفرد شفر که چند هفته‌ای بود لب خط با داوران بگو مگو می‌کرد با کارت «سیدمهدی سیدعلی» از کنار زمین اخراج شد. وینفرد شفر هنوز هم درباره این موضوع سئوالاتی را در ذهن دارد که چرا...؟ چرا وقتی علیرضا مرزبان بر سر داور داد می‌زد، سیدعلی او را اخراج کرد؟!
وینفرد شفر پس از اخراجش هم حرفی نزد ولی شاید این اتفاق برایش یادآور ماجرایی بود که سال‌ها قبل با یک داور دیگر ایرانی تجربه کرده بود. وینفرد شفر در خاطرات فوتبالی اش بار‌ها به این موصوع اشاره کرده که عادت دارد مسابقات تیمش را با حرارت بالایی دنبال می‌کند و خیلی کم اتفاق می‌افتد در طول ۹۰ دقیقه روی نیمکت بنشیند و آرام و بی‌حرکت مسابقه را دنبال کند.
جالب است که این اولین چالش شفر با یک داور ایرانی نبود. چنین شرایطی در سال ۲۰۱۲ هم برای او تکرار و دردسرساز شد. او در آن سال سرمربیگری تیم ملی تایلند را در دست داشت و با آن تیم نتایجی خوب و بد می‌گرفت که البته بیشتر متوسط بودند.
فشار رسانه‌های تایلندی و خلق و خوی خود شفر که دوست دارد همواره تیمش برنده باشد سبب شده بود تا در اوج حساسیت مسابقات تیم ملی تایلند را دنبال کند. دیداری که تیم داوری اش ایرانی بودند و محسن ترکی در میانه زمین با چند تصمیم، به شدت کفر وینفرد شفر را درآورده بود! اعتراض‌های شفر در حاشیه زمین و خروج‌هایش از محوطه فنی باعث شده بود تا داور چهارم بار‌ها به او تذکر بدهد که برای حفظ آرامش بازیکنان درون زمین و البته سکو‌های ورزشگاه باید اعصابش را کنترل کرده و به محدوده فنی تیمش برگردد ولی شفر که ۵، ۶ سال از حالا جوان‌تر هم بود با انرژی به مراتب بیش از امروز معترض بود و از قضاوت ترکی ایراد‌هایی می‌گرفت.
محسن ترکی چند بار لب خط رفت و به شفر تذکر داد که سر جایش برگردد. او در مرتبه اول و دوم به حرف ترکی توجه کرد ولی در نهایت باعث شد تا داور مشهدی کشورمان از کوره دربرود و با دست سکو‌ها را به شفر نشان بدهد.
مسابقات در مرحله نیمه‌نهایی سوزوکی کاپ برگزار می‌شد. دیدار در دور نیمه‌نهایی بود و تیم برنده راهی فینال می‌شد. یک دیدار بسیار پراهمیت که با شناختی که ظرف یک سال اخیر از شفر به دست آورده‌ایم کاملاً می‌توان دریافت تا چه حد برای اهمیت داشته که تیمش راهی فینال شود. رفتاری که گاهی شفر با آن تیم داخل زمین را تهییج کرده و در نهایت به خواسته اش هم می‌رسد.
سال ۲۰۱۲ تیم ملی تایلند رودرروی مالزی به زمین رفته بود و بسیاری از تایلندی‌ها چشم امیدشان به شفر بود تا تیم ملی‌شان را در فینال ببینند. شفر، این مربی عاطفی هم کاسه داغ‌تر از آش شده و در یک صحنه از تصمیم کادر داوری به ستوه آمد و با الفاظی که برای ترکی هم پذیرفتنش غیرممکن بود او را خطاب قرار داد!
ترکی در آن لحظه در حالی بیرون از محوطه زمین مسابقه را به شفر نشان می‌داد که این مربی آلمانی به او و تیم داوری اش حرف‌هایی می‌زد! شفر سال گذشته در روز‌هایی به تهران آمد و هدایت استقلال را برعهده گرفت که چند روز پیش از آن محسن ترکی در دیدار منتخب مشهد و منتخب کربلا سوتش را آویخت و با دنیای داوری خداحافظی کرد تا این دو هرگز در لیگ برتر ایران با هم رودررو نشوند!

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید